صحت و سقم افت تحصیلی در مدارس روستایی آذربایجان‌غربی بررسی شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه گزارش‌هایی مبنی بر افت تحصیلی در مدارس روستایی به خاطر کم‌کاری برخی معلمان و نبود امکانات دریافت کرده است، از آموزش‌وپرورش خواست تا این مسئله را بررسی کند.

محمدمهدی شهریاری شامگاه شنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان به مشکلات حوزه آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: گزارشی هایی مبنی بر دریافت پول از خانواده‌های روستایی برای تامین سوخت و سیستم ایاب و ذهاب دانش‌آموزان به مدارس شبانه‌روزی دریافت کرده‌ام که باید آموزش و پرورش هرچه سریع‌تر نسبت به بررسی و حل مسئله اقدام کند.

وی افزود: وضعیت تغذیه دانش‌آموزان در مدارس شبانه‌روزی به هیچ وجه مناسب نیست و باید برای افزایش سرانه دانش‌آموزی و رفع نیازهای آنان در خوابگاه‌ها اقدام فوری انجام گیرد.

«شهریاری» با بیان اینکه در ۲ سال گذشته از محل اعتبارات استانی، حمایت‌های خوبی از آموزش و پرورش و نوسازی مدارس شده‌است، گفت: متاسفانه شاهدیم برخی خیران مدرسه‌ساز برای مشارکت در ساخت مدرسه گرفتار بروکراسی اداری و بعضا کم‌توجهی مسوولان می‌شوند؛ نوسازی مدارس نسبت به تسهیل امر مدرسه‌سازی و تکریم خیران بیش از پیش اهتمام داشته باشد.

رییس شورای آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی تصریح کرد: نوسازی مدارس باید قبل از فرا رسیدن فصل سرما نسبت به تامین و تعمیر سیستم‌های گرمایشی معیوب اقدام می‌کرد؛ قابل قبول نیست در این سرما مدرسه‌ای بخاطر نبود سیستم مناسب گرمایشی دچار مشکل باشد.

«شهریاری» همچنین با انتقاد از روند حذف مدارس کانکسی در استان، گفت: نوسازی مدارس باید برای سال آینده تحصیلی بخش عمده مدارس کانکسی را حذف کند.

در این جلسه به دستور استاندار آذربایجان غربی ۱۰ میلیارد تومان برای تجهیز خوابگاه‌های شبانه روزی استان اختصاص یافت.

موضوعاتی چون تعیین تکلیف تمدید مجوز نوسازی ساختمان مدارس غیر دولتی، پرداخت معوقات بند ۳ ماده ۱۳ و ماده ۱۶ قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش و نحوه توزیع درآمدهای اختصاصی آموزش و پرورش استان و کسر مبلغ از درآمدهای اختصاصی جهت توزیع متوازن بین نواحی در این جلسه مطرح و از شوراهای برتر آموزش و پرورش استان نیز قدردانی شد.

به گزارش ایرنا معاون اول رییس‌جمهوری در همایش ملی گرامیداشت هفته شوراهای آموزش‌وپرورش که ۲۸ دی‌ امسال در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، از «محمدمهدی شهریاری» به خاطر کسب رتبه برتر شورای آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی در سطح کشور قدردانی کرده‌است.
شورای آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی در جذب درآمدهای مالی قانون شوراها و استیفای حقوق آموزش‌وپرورش در سطح کشور موفق کرده‌است؛ استاندار آذربایجان‌غربی طی سال تحصیلی گذشته با اختصاص اعتباراتی برای جذب نوآموزان پیش‌دبستانی حاشیه مرزها و نیز تغذیه رایگان دانش‌آموزان روستایی و مرزی کمک شایسته‌ای به برقراری عدالت آموزشی در استان کرده‌است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =