واکنش اعتراض‌آمیز دموکرات‌ها به درگیری لفظی پمپئو با خبرنگار آمریکایی

تهران- ایرنا- گروهی از سناتورهای دموکرات، درگیری لفظی «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با یک خبرنگار و بیانیه وی در این باره را «دون شأن» وزیر توصیف کردند.

به گزارش بامداد یکشنبه تارنمای هیل، پنج سناتور دموکرات در نامه‌ای به پمپئو، بیانیه وی علیه «ماری لوئیس کلی» خبرنگار رادیو ملی عمومی آمریکا (ان‌پی‌آر) را «اهانت‌آمیز» و «دون شأن وزیر خارجه» توصیف کردند.
گزارشگر رادیوی ملی عمومی آمریکا اعلام کرده بود که در جریان مصاحبه با وزیر خارجه این کشور و هنگام پرسشی درباره اوکراین، پمپئو فریاد کشید و ناسزا گفت و اظهارات توهین‌آمیزی را بر زبان آورد.
رفتار ناشایست پمپئو زمانی بروز کرد که خبرنگار ان‌پی‌آر روز جمعه گذشته در مصاحبه‌ای ۹ دقیقه‌ای پس از طرح سوالاتی درباره ایران، موضوع برکناری «ماری یووانوویچ» سفیر پیشین آمریکا در اوکراین را بیان کرد.
طبق بیانیه ان‌پی‌آر و اظهارات خبرنگار آن، پمپئو با ابراز نارضایتی از این پرسش، از «کلی» پرسید: فکر می‌کنی که آمریکایی‌ها اهمیتی به اوکراین می‌دهند؟
پمپئو همچنین از دستیارانش خواست تا نقشه‌ای سفید را نزد خبرنگار بیاورند تا او، اوکراین را روی آن نشان دهد. پس از نشان دادن موقعیت این کشور روی نقشه، پمپئو گفت، خبرش به گوش مردم می‌رسد.
پمپئو سپس در بیانیه‌ای کلی را «دروغگو» نامید و اعلام کرد که فقط توافق کرده بود به موضوع ایران بپردازد اما خبرنگار ان‌پی‌آر با عدول از این توافق «اصول بنیادین خبرنگاری و نجابت» را زیر پا گذاشت.
پنج سناتور دموکرات شامل «باب منندز» (نیوجرسی)، «تیم کین» (ویرجینیا)، «جف مارکلی» (اورگون) و «اد مارکی» (ماساچوست) و «کوری بوکر» (نیوجرسی) در نامه خود نوشتند: ما ناامیدی و نگرانی عمیق خود را در رابطه با بیانیه غیرمسؤولانه شما درباره خبرنگار ان‌پی‌آر و تأثیرات مخرب رفتار شما بر ارزش‌ها و جایگاه آمریکا اعلام می‌کنیم.
این سناتورها همچنین نوشتند: وقتی سوالات سختی از شما پرسیده می‌شود، به جای دروغگو خواندن خبرنگاران و اهانت به دانش آنها می‌توانید به این سوالات پاسخ ندهید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =