تنها ۲ درصد روستاییان آذربایجان‌غربی فاقد شبکه آب شرب هستند

ارومیه- ایرنا- سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی گفت: تنها ۲ درصد جمعیت روستایی در استان فاقد شبکه آب شرب هستند که این تعداد، کمتر از ۳۰ هزار نفر را شامل می‌شود.

علیرضا رضوی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در حال حاضر بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در آذربایجان‌غربی، ساکن مناطق روستایی بوده و بیش از یک میلیون نفر از این تعداد، از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.

وی اضافه کرد: از ۲ هزار و ۸۳۸ روستای آذربایجان‌غربی، ۲ هزار و ۳۹۵ روستا دارای تاسیسات آبرسانی هستند که بیش از ۸۴ درصد کل روستاها را شامل می‌شود.

وی بیان کرد: ۴۴۳ روستای باقی‌مانده نیز از جمله روستاهای کم‌جمعیت در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود که برنامه‌ریزی برای تامین آب آشامیدنی مورد نیاز آنان در حال انجام است.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌غربی ادامه داد: امسال ۹۰ روستای استان از آب شرب سالم بهره‌مند می‌شود که از این تعداد ۴۹ روستا در هفته دولت بوده و ۴۱ روستا نیز در دهه فجر برخوردار خواهند شد.

رضوی گفت: برای اجرای طرح‌های آبرسانی به این ۹۰ روستا حدود ۲۷۰ میلیارد ریال هزینه شده‌است.

وی افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها، آب شرب سالم و بهداشتی ۱۴ هزار و ۸۹۹ خانوار با ۵۷ هزار و ۳۲۷ نفر جمعیت در سال جاری تامین شده‌است.

به گزارش ایرنا، ایام‌الله دهه فجر از روز شنبه هفته آینده آغاز می‌شود و تا ۲۲ بهمن ادامه می‌یابد.

همه ساله همزمان با دهه مبارک فجر، طرح‌های عمرانی و اقتصادی در جای جای کشور از جمله آذربایجان‌غربی بهره‌برداری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =