گرامیداشت یاد آیت الله صدرالدین حائری در شیراز

شیراز-ایرنا- پانزدهمین سالگرد رحلت آیت الله صدرالدین حائری و آیین پاسداشت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان در شیراز برگزار شد.

این آیین شامگاه شنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و تولیت آستان احمدی و محمدی در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) برگزار شد. 

مرحوم آیت الله صدرالدین حائری متولد سال ١٣٠٩ در شیراز بود. وی نزد اساتید مختلفی نظیر امام خمینی (ره) و سایر علمای دینی در قم و نجف تحصیل کرد و در مبازات انقلابی، رنج  زندان و تبعید را تحمل کرد. 

این عالم فرزانه در سال ۱۳۸۳ و در سن ۷۴ سالگی جان به جان آفرین تقدیم کرد.

نقش آیت الله حائری در انقلاب بی بدیل بود
حجت الاسلام حیدر مصلحی رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در این مراسم گفت: آیت الله صدر الدین حائری قبل و پس از انقلاب نقش قابل توجهی در جمهوری اسلامی داشت.
وزیر اطلاعات دولت دهم در ادامه اضافه کرد:نقش آیت الله حائری به دور از حاکمیت بود اما این نقش بی‌بدیل و کم نظیر بود.
این هم رزم آیت الله حائری در خصوص خاطرات خود از این عالم دینی بیان کرد: وی به عنوان مشاور امام در جبهه نقش ویژه‌ای داشت و آیت الله حائری در مقاطع حساس جنگ نیز در عملیات مهم حضوریافته و گزارش های وی به امام خمینی نقش تعیین کننده ای در مقابله با دشمن داشت.
مصلحی در خصوص نقش روحانیت در دفاع مقدس نیز خاطرنشان کرد: در جنگ تحمیلی شاهد بودیم که روحانیون با حضور در گردان های مختلف با تزریق روحیه به تقویت روحیه دینی و قوای جسمانی مبادرت می کردند و این وظیفه، چیزی جز نقش آفرینی روحانیون در عرصه های مختلف نیست.
حرکت جمهوری اسلامی لرزه بر تن استکبار انداخته است 
وزیر سابق اطلاعات گفت: جمهوری اسلامی در مسیر قرار دارد که استکبار جهانی را با مشکل مواجه کرده است و ۴۰ سال است دشمن توطئه‌های زیادی ایجاد کرده تا سد راه جمهوری اسلامی ایران باشد.

تحریم ها تنها ٢٠ درصد در اقتصاد ایران تأثیر داشت
رئیس سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت روحانیت در دفاع مقدس در خصوص تحریم‌ها گفت: تحریم ها ۲۰ درصد مشکلات جامعه را مربوط می شوند و مابقی مشکلات گره های داخلی است که در مسیر رشد و شکوفایی اقتصاد وجود دارند و هیچ ربطی به تحریم ها ندارد.
وی در خصوص نسخه شفا بخش اقتصاد نیز تاکید کرد: رشد و توسعه در جامعه اسلامی زمانی ایجاد می شود که برنامه، تدبیر و فعالیت ها جهادگونه باشد تا بتوان مشکلات اقتصادی جامعه را برطرف کرد.
مصلحی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی بیان کرد: کشور در مسیر پیچ تاریخی گذر از مشکلات اقتصادی قرار دارد و وظیفه تمامی آحاد جامعه حمایت از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است. 

اغتشاشات آبان نتیجه برنامه ریزی دشمن بود
وزیر اطلاعات دولت دهم در خصوص اغتشاشات آبان ماه گفت: فتنه ۹۸ حاصل تفکرات غرب و آمریکا است، نکته دارای اهمیت تاکید برخی بر مذاکره با آمریکا در آن  برهه زمانی است. 
مصلحی افزود: در آن زمان، رهبری در دیدار با فعالان اقتصادی بر اقتصاد مقاومتی تاکید کرده و به دنبال رشد و شکوفایی اقتصاد ایران در جهان اند. 
 مصلی خاطرنشان کرد: در فتنه ۸۸ سه سازمان اطلاعاتی آمریکا به دنبال ایجاد فتنه در ایران بودند اما هدف آنان از فتنه ٩٨ ایجاد جنگ های داخلی بود. 
وزیر سابق اطلاعات در خصوص پروژه نفوذ نیز تاکید کرد: پروژه نفوذ پروژه ای است برای متوقف سازی حرکت انقلاب است و این پروژه در حوزه های مختلف نظیر نفوذ و ترور فردی ،ترور بیوشیمیایی و نفوذ موردی فعال است.
وی درباره انتخابات نیز گفت: انتخابات در پیش است و دشمن به دنبال این بوده که با نفوذ جریانی مردم، مسوولان و دانشگاهیان را گمراه و در انتخاب افراد دچار مشکل کند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =