سیاست جامعه المصطفی وحدت آفرینی است

قم – ایرنا – رییس جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به حضور رسمی این نهاد علمی دربسیاری از کشورها گفت: سیاست این نهاد بین‌المللی تقریبی، وحدت‌آفرین و با توجه به مصالح امت اسلامی است.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن عباسی روز شنبه در دیدار سفیر جدید ایران در موریتانی، تصریح کرد: تنوع ملیتی دانش‌پژوهان جامعةالمصطفی در سراسر عالم کم‌نظیر است.

وی، با اشاره به گستره آموزش زبان فارسی در جامعةالمصطفی، گفت: تاکنون، به همت جامعةالمصطفی صدهاهزار نفر زبان فارسی را فراگرفته‌اند که عملکرد بی‌بدیلی در این عرصه به شمار می‌رود.

عباسی، با تاکید بر اینکه سیاست جامعةالمصطفی شفافیت و رسمیت در فعالیت‌هاست، افزود: هیچ یک از مؤسسه ها و مراکز وابسته به المصطفی در داخل و خارج کشور، فعالیت غیررسمی ندارند ضمن اینکه جامعةالمصطفی از نگاه محدود مذهبی، ملیتی و قومیتی به دور بوده و فارغ از این مسائل، به مصالح امت اسلامی می‌اندیشد.

وی ضمن تأکید بر رسمیت فعالیت‌های این نهاد علمی، ابراز کرد: مدارک و رشته‌های جامعةالمصطفی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

جامعه المصطفی العالمیه نهادی حوزوی و بزرگ‌ترین مرکز آموزش بین‌المللی تشیع است که در بیش از ۶۰ کشور جهان نمایندگی مستقل دارد؛ این نهاد حوزوی، آموزش‌های خود را در ۱۲۹ رشته آموزشی و ۶ حوزه دانشی فقه و اصول، قرآن و حدیث، حکمت و مطالعات ادیان، تاریخ و سیره، علوم انسانی اسلامی و ادبیات زبان‌ها و فرهنگ‌شناسی ارائه می‌دهد؛ دوره‌های اصلی جامعه المصطفی به هفت زبان دنیا برگزار می‌شود. 


رهبری امت اسلامی به دست امام خامنه ای است

همچنین بر اساس گزارش روز شنبه مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین عباس کعبی عضو خبرگان رهبری در دیدار جمعی از جوانان شیعه و سنی ترکیه در سالن اجتماعات جامعه مدرسین قم، گفت: در حال حاضر از جمله مشکلات مردم دنیا، الحاد و بی خدایی است.

وی جنبه مثبت توحید را نه گفتن به ظلم، طاغوت، فساد و جهل دانست و عنوان کرد: اگر مسلمانان به آموزه های قرآن کتاب عمل کنند به طور قطع بر همه جریان های دنیایی غلبه پیدا می کنند اما متأسفانه افراد زیادی هستند که از قرآن غافل اند، به آن توجه نمی کنند و اهل قرائت و عمل به قرآن نیستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، عنوان کرد: تحقق اصول قرآنی و اسلامی، نیازمند رهبری است. اگر بخواهیم موحدانه زندگی کنیم، باید بعد از انبیاء افرادی باشند تا همان برنامه های انبیاء و دین را اجرا کنند.

کعبی گفت: اگر امام را بشناسیم و پیرو آنها باشیم همه مشکلات حل می شود. معتقدیم امت، امام می خواهد و امت بدون امام به گمراهی می رود. اگر امامت و امت با هم یکی  و متحد شدند، برکات خوبی به همراه خواهد داشت که از جمله آن اجرای عدالت است.

وی عنوان کرد: اهل سنت معتقد به این مسئله هستند و آنها برای رهبر شرایطی قائل هستند و می گویند امام، جانشینی برای انبیای الهی است و وظیفه آن حراست از دین است. معتقدند در زمان غبیت، باید رهبر کسی باشد که فقیه، عادل، تقوا و امت اسلام را علیه کفر بسیج کند.

حجت الاسلام والمسلمین کعبی گفت: شیعه همین شرایط را برای رهبر قائل است،  بنابراین هر دو مذهب قائل به رهبری فقیه، عادل، مدیر، مدبر و کارآمد می باشند. این چنین رهبری را ولی فقیه می گویند.

حجت الاسلام والمسلمین کعبی گفت: از دیدگاه این دو مذهب امام راحل(ره) در زمان ما که علیه ظلم قیام کرد و دولت تشکیل داد، باید رهبر مسلمین شود، چرا که منافع کفار را به خطر انداخت و تلاش کرد مسلمانان را با هم وحدت کنند.

وی ادامه داد: بعد از رحلت امام خمینی(ره)، رهبری امت اسلامی به دست امام خامنه ای است و ایشان رهبر امت دو مذهب است و می تواند دو مذهب را برای آزادی قدس و فلسطین متحد کند. این وحدت برای آزادی، استقلال، اجرای توحید، شکل گیری جامعه توحیدی امری ضروری است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی نیازمند به مقاومت و ایستادگی است، افزود: بیش از ۴۰ سال نظام جمهوری اسلامی برپا است و دشمنان هم در مقابل این دولت تمام قد ایستاده اند.

قدرت ایران به برکت اسلام است

کعبی در ادامه، افزود: در این رابطه ایران اسلامی توانست خود را از نظر دفاعی قوی کند و بعد از جنگ جهانی دوم، اولین کشوری که پاسخ قدرتمندانه به امریکا داد، ایران بود و حتی گفته بود اگر شما بزنید ما هم خواهیم زد و ترامپ عقب نشینی کرد. این قدرت به برکت اسلام ایجاد شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امروز قدرت ایران، قدرت اسلام است، گفت: ایران ثابت کرده است که خیرخواه امت اسلامی است و این دولت برای ساخت امت اسلامی شکل گرفته است.

وی افزود: امریکا از طریق داعش دنبال این بود این تمدن را از بین ببرد و در ادامه نقشه خاورمیانه را به نفع اسرائیل و یهود تغییر بدهند، اما ایران کار بزرگی که کرد داعش را از بین برد و منطقه را از لوث این کفار نجات داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه بیان داشت: ایران تلاش کرد گروه مقاومت بین المللی در منطقه شکل دهد و این کار علیه اسرائیل و امریکا انجام شد. این مسئله باعث شد ایران به مرز اسرائیل نزدیک شود و در کنار آنها قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر اسرائیل ضعیف شده و لحظه نابودی آنها فرا رسیده است، اما اسرائیل دنبال این بود ارتش های دنیا را از بین ببرد، ولی ایران اجازه چنین کاری نداد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =