خط آماده‌سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رأی‌دهندگان افتتاح شد

تهران- ایرنا- رییس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور از افتتاح خط آماده‌سازی نهایی تجهیزات احراز هویت الکترونیک رأی‌دهندگان با حضور دکتر عرف معاون سیاسی وزیر و رئیس ستاد انتخابات کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، امیر شجاعان رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و آمار وزارت کشور و رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور گفت: خط مونتاژ نهایی و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت الکترونیک رأی دهندگان برای انتخابات دوم اسفندماه، امروز با حضور معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور افتتاح شد.

شجاعان با اشاره به بازدید رییس ستاد انتخابات کشور از فرآیند مونتاژ و آماده‌سازی دستگاه‌های احراز هویت گفت: در این خط تولید، تجهیزات در مرحله نهایی مونتاژ بوده و اطلاعاتی مانند سیستم عامل و نرم‌افزارهای مورد نیاز شعبه و همچنین بانک اطلاعات ثبت‌احوال به صورت آفلاین نصب می‌شود.

وی تصریح کرد: تست کنترل کیفیت، باتری‌گذاری، نصب سیم کارت و کارت حافظه، نصب سیستم عامل و نرم افزارهای مربوطه از جمله اقداماتی است که در این مرحله انجام می‌شود.

شجاعان افزود: هر دستگاه پس نصب برنامه‌های مورد نیاز، کنترل کیفیت و تست‌های نهایی در کیف مخصوص قرار داده شده و پلمپ می‌شود.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه این دستگاه‌ها تا روز اخذ رای پلمپ خواهند بود، افزود: این تجهیزات در استان‌ها و شهرستان‌ها توزیع خواهند شد و در روز اخذ رای، توسط مسئولین مربوطه به شعب منتقل و جهت استفاده، فک پلمپ خواهند شد.

وی با بیان اعمال استانداردهای کیفی در روند آماده‌سازی هر یک از دستگاه‌ها، افزود: علاوه بر این که به ازای تمامی شعب اخذ رای، دستگاه تهیه خواهد شد، تعدادی دستگاه نیز به عنوان ذخیره جهت استفاده در صورت بروز اشکال یا نیاز به تعویض، تهیه خواهد شد.

تولید دستگاه احراز هویت الکترونیک در راستای تحقق بخشی از فرایند الکترونیکی شدن انتخابات است که با تایید شورای نگهبان، توسط وزارت کشور اجرایی شده و برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد استفاده قرار می‌گیرد.  این روش مانع استفاده از کارت ملی جعلی و یا کارت ملی متوفیان و همچنین دو یا چندبار رای دادن هر فرد می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =