۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۰
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 83647896
۰ نفر

برچسب‌ها

تفاهم‌نامه همکاری مشترک ژئوپارک‌های جهانی قشم و پرتغال امضا شد

مادرید- ایرنا- مدیران ژئوپارک جهانی قشم و ناتورتژو پرتغال روز شنبه در نمایشگاه بین‌المللی فیتور اسپانیا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 این تفاهم نامه در راستای همکاری های بین دو ژئوپارک جهانی و با هدف تبادل اطلاعات، تجربیات و افزایش مشارکت مردم محلی ساکن در محدوده این دو ژئوپارک با حضور «حمیدرضا مؤمنی» رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و «نیکلاس زوروس» رییس شبکه ژئوپارک های جهان امضا شد.

تبادل کارشناس و گردشگر میان دو کشور ایران و پرتغال به ویژه در زمینه بازدید از ژئوپارک ها از جمله مفاد این تفاهم‌نامه است. 

تفاوت آب و هوای فصلی و اقلیمی بین قشم و پرتغال فرصت مناسبی را برای تبادل گردشگر در فصل های خوش آب و هوای دو کشور دارای ژئوپارک‌جهانی ایجاد می‌کند. 

امضای این تفاهم نامه، امتیازاتی برای دو ژئوپارک‌جهانی قشم و ناتورتژو پرتغال از جمله در ارزیابی های آینده یونسکو، به همراه خواهد داشت.

شایان ذکر است؛ ژئوپارک‌ ناتورتژو پرتغال سال ۲۰۰۶ به  شبکه ژئوپارک‌های جهانی یونسکو پیوست و با پنج هزار کیلومتر مربع مساحت، ۹۰ هزار نفر جمعیت را در محدوده خود جای داده است. این ژئوپارک‌ تا کنون ۶۰ ژئوسایت را در محدوده خود به ثبت رسانده است. 

حمیدرضا مؤمنی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در رأس هیأتی متشکل از معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و همچنین مدیر ژئوپارک جهانی قشم برای شرکت در نمایشگاه بین المللی پنج‌روزه فیتور اسپانیا (۲ تا ۶ بهمن ماه) که با موضوع گردشگری برپا شده، به این کشور سفر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =