مدافعان ترامپ، دموکرات‌ها را به دخالت در آرای مردم متهم کردند

نیویورک- ایرنا- وکلای مدافع دونالد ترامپ در نخستین روز دفاعیات خود، دموکرات‌ها را متهم کردند با استیضاح دونالد ترامپ به دنبال دخالت در انتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا هستند و می خواهند آرای مردم را نادیده بگیرند.

محکمه استیضاح دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا برای تعیین گناهکار بودن یا تبرئه وی در مجلس سنای این کشور که اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان مدافع ترامپ هستند، پنجمین روز خود را با دفاعیه وکلای مدافع این متهم آغاز کرد.

پت سیپلونی سرپرست تیم مدافع ترامپ در ابتدای اظهارات خود گفت پیش بینی می کنیم زمان زیادی برای دفاع نیاز نداشته باشیم چرا که اعتقاد نداریم دموکرات‌ها به هیچ وجه به جایی که می خواستند برسند و از شما می خواستند انجام دهید، نزدیک هم نشده اند.

وکلای مدافع ترامپ هم همچون دادستان‌های استیضاح که منتخب مجلس نمایندگان هستند، سه روز و در مجموع ۲۴ ساعت فرصت دارند تا دفاعیات خود را ارائه دهند.

در نشست امروز، میچ مک‌کانل فرصت سه ساعته را برای تیم مدافع ترامپ در نظر گرفت و ادامه جلسه روز دوشنبه برگزار خواهد شد.

سرپرست وکلای مدافع ترامپ افزود: آنچه که دموکرات‌ها از سناتورها می‌خواهند انجام دهند، نه تنها دارای پیامد است بلکه بسیار خطرناک است. آنها می خواهند شما نتایج آخرین انتخابات را برگردانید و رئیس جمهوری ترامپ را از صندوق آرایی که تقریبا ۹ ماه به آن مانده است، خارج کنید.

سیپلونی ادامه داد: آنها از شما می خواهند به ابتکار خود تمام آرای صندوق‌ها را در سراسر کشور به ابتکار خود پاره کنید و تصمیمی خارج از اراده مردم آمریکا بگیرید. فکر نمی کنم آنها حتی یک دقیقه از ۲۴ ساعت فرصت خود را صرف گفتن پیامدهای این مساله برای کشور کرده باشند.

وی با این ادعا که ترامپ سابقه ایستادگی قوی در برابر روسیه و حمایت از اوکراین در برابر تجاوز روسیه دارد، گفت: اگر واقعا به موضع خود اطمینان داشتید، چرا همه درها را به روی کسانی که از سوی رئیس جمهوری می آمدند، می بستید؟

وکیل مدافع ترامپ با انتقاد از روند تحقیقات استیضاح در مجلس نمایندگان آمریکا افزود: این به خاطر آن است که آنها خودشان هم به واقعیت‌های پرونده شان اعتماد نداشتند.

سیپلونی تصریح کرد: آنها در اینجا هستند تا بیشترین مداخله را در تاریخ انتخابات آمریکا انجام دهند. ما نمی توانیم اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد.

مایک پارپورا معاون تیم وکلای مدافع ترامپ، دیگر کسی بود که در جایگاه قرار گرفت و گفت: ترامپ مجبور است دفاعیات خود را بر مبنای پرونده ای انجام دهد که پیش از این در زمین پاکسازی شده دموکرات‌های مجلس نمایندگان شکل گرفته است.

وی افزود با این حال، این حقایق هم رئیس جمهوری را تبرئه می کنند.

این عضو تیم وکلای مدافع ترامپ استدلال کرد که در تماس تلفنی 25 ژوئیه در مورد دو چیز صحبت شده است: تقسیم مسئولیت و فساد.

پارپورا همچنین استدلال کرد موضوع توقف کمک‌های امنیتی در طول مذاکرات مطرح نشده است در حالی که به طور خاص ، در مورد فروش موشک های بردکوتاه بحث شده است که بخشی از کمک های امنیتی توقیف نشده بود.

وی خاطرنشان کرد رئیس جمهوری باراک اوباما، این موشک ها را به اوکراین ارسال نکرد اما ترامپ این کار را کرد. این نکته در شهادت ماری یوانووویچ سفیر سابق و شهادت تیموتی موریسون مدیر ارشد شورای امنیت ملی مطرح شده است اما دموکرات ها در این مورد به سناتورها چیزی نگفتند.

عضو تیم وکلای مدافع ترامپ اضافه کرد: وقتی دموکرات‌های مجلس نمایندگان ادعا می کنند که فروش موشک‌های مورد بحث در تماس 25 ژوئیه بخشی از کمک های امنیتی است، گمراه کننده است. آنها سعی می کنند شما را گیج کنند.

پارپورا تاکید کرد مخالفت های مطرح شده توسط افرادی همچون سرهنگ وایندمن که بخشی از این شاهدان بودند، "نگرانی های مربوط به سیاست" را داشتند اما این مهم نیست. رئیس جمهوری سیاست خارجی را تعیین می کند.

وی تاکید کرد: در دموکراسی مانند کشور ما ، رهبران منتخب، سیاست خارجی را برمی گزینند در حالی که کارکنان غیر منتخب چون سرهنگ وایندمن سیاست را پیاده سازی می کنند.

جی سکولاو دیگر عضو این تیم بود که به دفاع از ترامپ پرداخت.

وی از سناتورها خواست خود را در جایگاه رئیس جمهوری قرار دهند و گفت نمی توانید به سادگی در یک خلاء درباره این پرونده تصمیم گیری کنید.

وی افزود ترامپ در ماجرای طوفان کراس فایر و تحقیقات بازرس مولر تحت تحقیق قرار گرفته است که نتیجه آن فقدان هرگونه همکاری ستاد انتخاباتی ترامپ با روسیه بود.

این وکیل مدافع ترامپ پخش مکرر و طولانی ویدئوهای شاهدان که از سوی مدیران استیضاح پخش شده بود را مورد تمسخر قرار داد و گفت قرار نیست ما هم برای هفتمین بار این کلیپ‌ها را به نمایش درآوریم.

سکولاو خاطرنشان کرد دولت برای تعدادی از کشورها از جمله افغانستان، لبنان، السالوادور، گواتمالا و هندوراس کمک های بسیاری کرده است. آمریکا 300 میلیون دلار کمک نظامی به پاکستان را به دلیل عدم تحقق تعهد ضد تروریسم را توقیف کرده است، "شما از همکاران دموکرات من، مدیران استیضاح، درباره آن چیزی نشنیدید.

پاتریک فیلبین هم روند تحقیقات و استیضاح رئیس جمهوری آمریکا را در مجلس نمایندگان زیر سوال برد که همیشه اختیارات تحقیقات مقدماتی استیضاح با راگیری همه مجلس انجام می شد در حالی که در این باره، نانسی پلوسی راسا این موضوع را اعلام کرد.

از نکات مورد توجه در نشست امروز، پرونده سنگین اتهامات دونالد ترامپ بود که بالغ بر 28 هزار و 578 صفحه است و با چرخ دستی حمل می شد.

این پرونده‌ها در مجلس سنا به کوهی از کاغذ تبدیل شده بود. این اسناد از نظر دموکرات‌ها نشان می داد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم آمریکا، مرتکب دو تخلف "سوء استفاده از قدرت" و "اخلال در کار کنگره" شده است و باید از قدرت برکنار شود.

در حالی که وکلای مدافع ترامپ در حال اظهار نظر بودند، کاخ سفید هم به طور مداوم مطالبی را تحت عنوان واقعیت‌ها، از طریق توئیتر منتشر می کرد.

همچنین برخی از افرادی همچون سارا هاکابی سندرز که پیش از این سخنگوی کاخ سفید بود هم در حاشیه این نشست، می کوشیدند حمایت خود را از دونالد ترامپ در قالب پیام‌های توئیتری نشان دهند.

سر انجام، این نشست پس از حدود سه ساعت دفاع وکلای مدافع ترامپ، با پیشنهاد میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان سنا و موافقت جان رابرتز رئیس دیوان عالی آمریکا که ریاست محکمه استیضاح را برعهده دارد، پایان یافت تا روز دوشنبه شاهد ادامه دفاعیات تیم ترامپ باشیم.

نخستین نشست دفاعیات وکلای مدافع رئیس جمهوری آمریکا نشان داد آنها به پشتوانه اکثریت جمهوریخواهان، نیازی به دفاع جدی نمی بینند و می خواهند هرچه سریع‌تر این پرونده مختومه شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha