بازدید استاندار خراسان جنوبی از ۲ روستای مرزی درمیان

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در ادامه سفر به شهرستان درمیان از ۲ روستای محروم و مرزی این شهرستان به صورت سرزده بازدید کرد. 

محمدصادق معتمدیان روز شنبه با حضور در روستاهای دونخی و کلاته نظر با اهالی این روستاها دیدار و گفت و گو کرد. گازرسانی، جاده مناسب، سرویس مدارس، آب و اشتغال از مهمترین درخواست اهالی این روستاها بود. 

تسریع در گازرسانی به این روستاها، اصلاح آب نماهای جاده دسترسی و استفاده از تسهیلات ارزان قیمت برای خرید دام از جمله موضوعاتی بود که استاندار برای حل مشکلات این روستاها بر انجام آنها تاکید و دستورات لازم را صادر کرد. 

روستای‌های دونخی و کلاته نظر از توابع شهرستان درمیان در ۵۰ کیلومتری مرز مشترک ایران و افغانستان واقع شده‌اند که به ترتیب ۲۲ و ۳۳ خانوار جمعیت دارند. 

استاندار خراسان جنوبی امروز با سفر به شهرستان درمیان در نشست بررسی سند توسعه میان مدت این شهرستان شرکت کرد و به مدت ۶ ساعت کاری مهمترین مسایل این شهرستان مرزی در حوزه‌های اقتصادی، اشتغال و زیرساختی با حضور مسوولان استانی و محلی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

بنیاد مستضعفان به عنوان دستگاه معین شهرستان درمیان انتخاب شده است و پیش نویس تفاهم‌نامه با این بنیاد توسط مسؤولان استانی آماده می‌شود. 

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند است.

درمیان، نهبندان، سربیشه و زیرکوه چهار شهرستان مرزی این استان در مجاورت با افغانستان هستند.

همزمان با سفر معاون اول رییس جمهوری و برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در ۱۵ مهر امسال، چند تفاهم‌نامه امضا شد که انتخاب دستگاه معین برای شهرستان‌های مرزی استان از جمله آنها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =