۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۱
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83647789
۰ نفر

برچسب‌ها

فرکی: سرنوشت تیم‌های لیگ برتری ‌دیگر دست خودشان نیست

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال پیکان گفت: با توجه به اشتباهات مکرر داوری و عدم پاسخگویی مسوولان ارشد فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، دیگر سرنوشت تیم های این لیگ دست خودشان نیست و نتایج در جای دیگری رقم می‌خورد.

«حسین فرکی» پس از شکست یک بر صفر تیمش برابر نساجی مازندران و در حالی که به شدت از اشتباهات داوری ناراحت بود با بیان اینکه تیم‌های پایین جدول موش آزمایشگاهی نیستند، افزود:‌ متاسفانه داوری که برای این دیدار انتخاب کرده بودند، اشتباهات بسیار زیاد و تاثیر گذاری داشت و اعتبار ما را زیر سوال برد.

وی افزود: هنگامی که مشخص شد این داور می خواهد دیدار پیکان برابر نساجی را قضاوت کند، گفتم تا به حال نام این داور را نشنیده‌ام و نامش برای من اصلا آشنا نیست و  سوال کردم  آیا او در لیگ برتر قضاوتی داشته است یا خیر؟

سرمربی تیم فوتبال پیکان ادامه داد:‌ این داور در حالی  برای حریف پنالتی گرفت که قبلش باید خطای بازیکن تیم حریف را به روی بازیکن ما را می‌گرفت. در نقطه مقابل برای ما یک پنالتی را نگرفت که ۱۰۰ درصد پنالتی بود.

وی تصریح کرد: بر چه اساس اعضای این کمیته این داور را برای این دیدار انتخاب کرده بودند؟ اگر این داور خوب است چرا قضاوت دیدارهای بالای جدول را به او ندادند؟ اینکه داوران خوب فقط دیدارهای بالای جدول را قضات کنند، کار درستی نیست.

فرکی اظهار داشت: پیکان یکی از تیم‌های پایین جدول است و بازی‌های این تیم همانند تیم‌هایی که در بالای جدول به دنبال کسب عنوان قهرمانی  هستند، حساس و مهم است.

سرمربی پیکان خاطرنشان کرد: لیگ برتر جای آزمون و خطا نیست که هر زمان صلاح دیدند داور کم تجربه‌ای را برای قضاوت دیدار تیم‌های پایین جدول انتخاب کنند البته بهتر است کارشناسان درباره قضاوت این داور نظر بدهند چرا که پس از اعتراض باید پاسخگو باشیم وجریمه می‌شویم.

فرکی تاکید کرد: تا چه زمانی ما باید تاوان اشتباهات داوری و سایر موارد در لیگ برتر را بدهیم؟ مگر تیم‌های پایین جدول چه گناهی کرده‌اند که باید این‌گونه مجازات شوند. چون ما پول و هوادار نداریم باید با ما این‌گونه برخورد شود.

وی ادامه داد: داوران قشر زحمت کش فوتبال ایران هستند اما به ما هم حق بدهید ما هم اعتبار، آبرو و تیم خود را دوست داریم و با اشتباهاتی که صورت می‌گیرد اعتبار سالیان طولانی که در فوتبال ذره ذره جمع کرده‌ایم در حال از دست رفتن است.

این سرمربی اضافه کرد: البته این گلایه‌ها تنها متوجه داوران نیست، متوجه تمام فوتبال ماست. همه چیز فوتبال ما به همه چیز آن می‌آید. ما اروپایی بازی نمی‌کنیم که انتظار داشته باشیم داوران اروپایی بازی ما را قضاوت کنند اما این سطح از  اشتباهات داوری برای تیم‌های پایین جدول دیگر قابل  تحمل نیز نیست.

وی تاکید کرد: سرنوشت تیم‌های لیگ برتری دیگر دست خودشان نیست و این مساله جای دیگری رقم می‌خورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =