لاریجانی، جان باختن تعدادی از مردم در زلزله الازیغ ترکیه را تسلیت گفت

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی جان باختن تعدادی از مردم استان الازیغ ترکیه در پی وقوع زلزله در این استان را به مصطفی شنتوپ رییس مجلس ترکیه تسلیت گفت.

علی لاریجانی روز شنبه در این پیام خطاب به مصطفی شنتوپ رییس مجلس ملی کبیر ترکیه افزود: خبر جان باختن و مصدوم شدن جمعی از هموطنان کشور دوست و برادر ترکیه در حادثه زلزله استان الازیغ موجب تاسف و تاثر اینجانب شد.

 لاریجانی تاکید کرد: ضمن ابراز تسلیت و اعلام همدردی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با جنابعالی، نمایندگان پارلمان، دولت و ملت کشور دوست جمهوری ترکیه، از خداوند منان رحمت و مغفرت برای جانباختگان، صبر و شکیبایی برای خانواده های مصیبت دیده و شفای عاجل مصدومین را مسئلت می کنم.

وی در این پیام تصریح کرد: فرصت را مغتنم شمرده، آمادگی خویش را برای هماهنگی هرگونه کمک به آسیب دیدگان حادثه زلزله اعلام می دارم.

به گزارش ایرنا، زمین لرزه‌ای به بزرگی ۶.۸ در مقیاس امواج درونی زمین «ریشتر» جمعه شب شرق ترکیه را لرزاند.

این زمین لرزه به قدری قوی بوده است که در استان‌های دیاربکر، شیرناک، ماردین، شانلی اورفا، گوموشحانه، سامسون و ملردین ترکیه احساس شده و گفته می‌شود حدود ۲۰ ثانیه به طول انجامیده است.

براساس گزارش منابع درمانی ترکیه زمین لرزه ۶.۸ ریشتری در این کشور، تاکنون ۱۹ کشته و ۷۷۲ زخمی برجای گذاشته است و ۳۰ تن نیز همچنان مفقود هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =