نیاز دروازه‌بان به دستشویی، بازی فوتبال را در شیراز متوقف کرد

شیراز-ایرنا هنگام برگزاری مسابقه فوتبال میان تیم‌های برق شیراز و استقلال شوش خوزستان، به دلیل رفتن دروازه‌بان تیم میهمان به سرویس بهداشتی، بازی به مدت ۱۰ دقیقه از سوی داور متوقف شد.

در این بازی که از هفته ششم رقابت‌های فوتبال دسته سه کشور، شنبه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، هر ۲ تیم به تساوی بدون گل دست یافتند.

برقی‌ها که از پنج بازی گذشته خود صاحب پنج پیروزی شده بودند به نظر می‌رسید برابر تیم استقلال شوش خوزستان که در قعر جدول قرار دارد به راحتی بتوانند به بُردهای خود ادامه دهند اما شاگردان جمشید غدیری سرمربی تیم برق، بازی را دست کم گرفتند و در نهایت منجر به مساوی بدون گل شد تا برقی‌ها قدر این گونه بازی‌ها را بیشتر بدانند.

تیم استقلال شوش خوزستان، با دفاع کردن چند لایه و اتلاف وقت، هدفشان این بود که حداقل به یک امتیاز دست یابند و در نهایت موفق شدند با دست پُر شیراز را ترک کنند.

برقی‌ها در این بازی، فرصت های زیادی را از دست دادند و ۲ گل این تیم هم از سوی داور مردود اعلام شد و روی هم رفته نارنجی پوشان شیرازی، روز پُر فروغی پشت سر نگذاشتند.

توقف بازی در نیمه دوم و رفتن دروازه‌بان به سرویس بهداشتی

در حالی که ۴۹ دقیقه از بازی گذشته بود بر اثر برخورد توپ به شکم دروازه‌بان تیم استقلال شوش خوزستان، بازی از سوی داور متوقف شد اما بازیکن استقلال تقاضای رفتن به سرویس بهداشتی کرد و بازی نیز به مدت ۱۰ دقیقه متوقف شد که تا به حال این اتفاق در فوتبال کم دیده شده است.

با این حال پس از بازگشت دروازه‌بان، بازی دو باره آغاز شد و برقی‌ها در ادامه هر چه تلاش کردند نتوانستند دروازه تیم حریف خود را باز کنند، سرانجام این دیدار با نتیجه مساوی بدون گل پایان یافت و برقی ها ۲ امتیاز حساس خانگی را از دست دادند.

داور نمی تواند اجازه خروج بازیکن را از زمین بدهد

داور ملی و پیشکسوت داوران استان فارس در مورد اتفاقی که برای دروازه‌بان تیم استقلال شوش خوزستان رخ داد در گفت و گو با ایرنا افزود: داور بازی اجازه ندارد دروازه‌بانی را که مصدوم شده است به بیرون زمین هدایت کند مگر به تشخیص پزشک.

مهدی جعفری ادامه داد: در صورت مصدوم شدن دروازه‌بان، باید بازی متوقف شود و پزشک به مداوای او بپردازد و اگر نتوانست به بازی ادامه دهد آنگاه دروازه‌بان ذخیره وارد زمین خواهد شد و  بازی ادامه می یابد.

وی تاکید کرد: اینکه دروازه‌بان بخواهد بدون اجازه پزشک به سرویس بهداشتی برود سپس به بازی برگردد امری است که تا به حال اتفاق نیفتاده است.

با پایان یافتن هفته ششم در گروه سوم این رقابت‌ها، تیم برق شیراز با ۱۶ امتیاز همچنان در صدر جدول باقی ماند.

در مسابقه‌های فوتبال دسته سوم کشور، ۳۰ تیم در سه گروه حضور دارند و پس از پایان این رقابت‌ها تیم‌های نخست جدول رده بندی جواز صعود به لیگ دسته دوم را کسب خواهند کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =