۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83647713
۰ نفر

برچسب‌ها

امدادرسانی هلال احمر گیلان در پی بارش برف

رشت - ایرنا - مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: امدادگران این جمعیت در پی بارش برف در ارتفاعات این استان امدادرسانی کردند.

مهدی ولی پور عصر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف ارتقاعات شهرستان تالش، رهاسازی خودروهای گرفتار در برف ، اسکان اضطراری و توزیع اقلام غذایی به مسافران از جمله این امدادرسانی ها است.

وی با اشاره به اسکان اضطراری مسافران گرفتار در برف محور اسالم به خلخال از سوی جمعیت هلال احمر استان گیلان افزود: ۱۶ نفر از نجاتگران و ۴ نفر از کارکنان این جمعیت نسبت به امدادرسانی ۵۲ نفر از مسافران گرفتار در برف محور اسالم به خلخال و ۶ سرنشین خودروی جیپ در مناطق صعب العبور و برف گیر ارتفاعات تالش اقدام کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با تشریح اقدامات امدادگران برای رهاسازی خودروهای گرفتار در مسیر یاد شده، خاطر نشان کرد: ۱۵ خودروی گرفتار در برف رهارسازی و به سرنشینان خودروهای گرفتار شده در پایگاه های امداد و نجات و راهدارخانه مسیر، اسکان اضطراری داده شد.

وی بیان داشت: توزیع بسته های غذایی ۷۲ ساعته، کنسروجات و بسته های  آب معدنی  از جمله دیگر امدادرسانی های جمعیت هلال احمر گیلان در بارش برف در ارتفاعات استان گیلان عنوان و تصریح کرد: انتقال یک مصدوم محور اسالم به خلخال و یک مصدوم از سرنشینان خودروی جیپ گرفتار شده در ارتفاعات به مراکز درمانی از دیگر خدمات است.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده هموطنان از زنجیرچرخ، خاطرنشان کرد: مسافرانی که قصد سفر به استان گیلان و نقاط کوهستانی را دارند حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند و در صورت بروز هرگونه حادثه در سطح جاده ها با ۱۱۲ (مرکز کنترل عملیات جمعیت هلال احمر) تماس بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =