زمان ثبت شرکت‌های تجاری به ۳ روز کاهش می‌یابد

تهران- ایرنا- وزیر اموراقتصادی و دارایی گفت: مدت زمان ثبت شرکت‌های تجاری در تهران تا اردیبهشت ماه سال آینده به سه روز کاهش می‌یابد.

«فرهاد دژپسند» عصر شنبه در دومین نشست هم اندیشی با کارآفرینان جوان حوزه کسب و کار افزود: وزارت اقتصاد برای روان تر کردن فعالیت های اقتصادی، حذف مقررات زاید و کاهش زمان صدور مجوزها را در دستور کار دارد و در این رابطه اقدامات مهمی را انجام داده است.

وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه وزارت اقتصاد برای این هدف، اراده جدی دارد، اضافه کرد: برای حذف هر مجوز کسب و کار و یا کاهش زمان صدور آن زنجیره ای از بررسی ها و اقدامات کارشناسی توسط تیم های حرفه ای و با همکاری دستگاه های اجرایی انجام می شود تا بهبود محیط کسب و کار را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: کشور باید بر مبنای توانمندی های علمی و فکری جوانان، مدیریت شود، کارآفرینان جوان باید مسائل و مشکلات کسب و کار خود را صریح و بی واسطه مطرح کنند.

وزیر اموراقتصادی و دارایی اضافه کرد: لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شورای اسلامی شده که تصویب آن می تواند تاثیر زیادی در سهولت کسب و کار و بهبود ۲۰ رتبه ای جایگاه ایران در شاخص زیر گروه مربوط داشته باشد.

وی گفت: دشمنان در پی افزایش فشارهای اقتصادی هستند، بنابراین باید به افزایش درآمدهای مالیاتی توجه داشت.

وزیر اموراقتصادی و دارایی با بیان اینکه لایحه حمایت از سهامداران خرد از سوی وزارت اقتصاد تقدیم مجلس شده است، اضافه کرد: افزایش درآمدهای مالیاتی به معنای فشار به مودیان خوش حساب و قدیمی نیست، بلکه تلاش شده است که پایه های مالیاتی جدید تعریف شده و از فرار مالیاتی جلوگیری شود.

وی با اشاره به برنامه بهره برداری از گمرک الکترونیک و هوشمند، اضافه کرد: دولت برای بهبود فضای کسب و کار توجه داشته و تاکنون۴۴ جلسه در این باره برگزار شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =