«بن سلمان» به دنبال رخنه در لیگ جزیره؛ مذاکرات با نیوکاسل به جریان افتاد

تهران- ایرنا- صندوق ثروت عربستان سعودی مذاکرات خود را برای به دست گرفتن مالکیت باشگاه نیوکاسل انگلیس آغاز کرد.

براساس گزارش وال استریت ژورنال، این صندوق که ابزار اصلی محمد بن سلمان شاهزاده متمول سعودی است، در حال مذاکره با گروهی از سرمایه گذاران به ریاست «آماندا استاولی» متخصص امور مالی و سرمایه گذاری اهل انگلیس است.

گفته می‌شود توافق نهایی طی روزها یا هفته‌هایی آتی انجام می‌شود اما مذاکرات همچنان در مرحله‌ای است که امکان شکست آن وجود دارد.

«مایک اشلی» مالک جنجالی نیوکاسل که این باشگاه را در سال ۲۰۱۷ با ۱۳۴ میلیون پوند خریداری کرد، امیدوار است تا مالکیت نیوکاسل را واگذار کند و سعودی‌ها در سوی مقابل به عنوان بخشی از برنامه‌های بن سلمان در راستای اصلاحات اقتصادی کشور، تمرکز خود را روی ورزش و سرگرمی معطوف کرده اند.

این تغییر مالکیت در حکم دوپینگ مالی عظیمی برای نیوکاسل است؛ تیمی که هم اکنون تحت هدایت «استیو بروس» در رتبه چهاردهم جدول رده‌بندی لیگ جزیره جای دارد.

اشلی در ابتدا در سال ۲۰۱۷ باشگاه را برای فروش گذاشت و تعدادی از خریداران برای خرید آن ابراز تمایل کردند؛ علاوه بر این، «شیخ خالد بن زاید آل نهیان» میلیاردر اماراتی نیز سال گذشته برای خریداری باشگاه ابراز تمایل کرد که البته مذاکرات به جایی نرسید.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha