۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83647630
۰ نفر

برچسب‌ها

پیشرفت‌های صنایع معدنی کرمان ریشه در خودباوری دارد

کرمان - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: پیشرفت های مختلف در حوزه های صنایع معدنی و نظامی امروز ثمرات فعالیت، تلاش و خودباوری مهندسان و استعدادهای ما در این استان دارد.

محمدعلی دهقان روز شنبه در دومین نمایشگاه و همایش بین المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد در پردیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان افزود: موادی در صنایع معدنی طی ۲ سال گذشته در بسیاری از دانشگاه های کشور ساخته شد که در انحصار چند کشور دنیا بود.

وی با بیان اینکه با برگزاری نمایشگاه ها در جهت خودکفایی صنعت و صنایع معدنی کشور گامی اساسی برمی داریم تصریح کرد: اگر خودمان را باور داشته باشیم ساخت تجهیزات در مواردی که تا دیروز گمان می کردیم عملی نیست باور عملی شدن پیدا می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان اظهار داشت: تاکید استاندار کرمان این است که باید شهر و منطقه همراه با صنایع آن رشد یابد و همچنین نیاز داریم شرکت های مختلف تولیدی همپای شرکت های بزرگ گل گهر زنجیره تولید را تکمیل کنند.

وی گفت: نگاه شرکت های منطقه برای جذب کارشناس و محصولات ابتدا به شهرستان سیرجان و پس از آن به استان و کشور باشد و با بومی سازی قطعات نیازها رفع می شود که سیاست استان کرمان بر همین امر است.

دهقان افزود: از شرکت ها خواستیم مراودات تجاری و نقدینگی خود را در استان متمرکز کنند در سیرجان ۳۵۰ میلیون تن مواد معدنی در سال استحصال، استخراج، حمل و فراوری می شود که حجمی از افراد متخصص، تجهیزات و نیروی متخصص نیاز دارد لذا ضرورت برگزاری این نمایشگاه ها وجود داشت.

وی بیان داشت: نمایشگاه ها حضور و توانمندی های شرکت های مختلف را عرضه و به رقابت می گذارد و مشتریان در یک فضای باز تجاری و صنعتی می توانند بهترین ها را انتخاب کنند که این امر موجب ارتقای شرکت های دست اندرکار در جهت توسعه و بهسازی قطعات و مواد و خدمات به جامعه صنعتی مورد هدف می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: برگزاری این نمایشگاه موجب رشد صنعت برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان می شود و امیدواریم نمایشگاه های تخصصی در استان کرمان بیشتر فعال شوند و مرکز استان آمادگی آن را ارائه دارد.

وی عنوان کرد: شرکت های بزرگ صنعتی استان کرمان می توانند در تصمیم گیری های این نمایشگاه سهیم شوند که رقابت را در بخش صنعتی استان و کشور فعال کنیم.

دومین نمایشگاه و همایش بین المللی معدن، صنایع معدنی و زنجیره تامین فولاد از پنجم تا هفتم بهمن ماه سال جاری در پردیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در حال برگزاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =