ویروس کرونا؛ شی: شیوع ویروس کرونا شتاب بیشتری گرفته است

تهران- ایرنا- «شی جین پینگ» رییس جمهوری چین اظهار کرد که شیوع ویروس کرونا در چین سریعتر شده و کشور در شرایط وخیمی قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا از «سی جی تی ان» تلویزیون دولتی چین، شی عصر امروز شنبه در نشست کمیته مرکزی دفتر سیاسی حزب کمونیست چین که به منظور تحلیل اقدامات پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تشکیل شد افزود: اما تا زمانی که اعتماد به نفس پایدار داشته باشیم، با هم کار کنیم، از پیشگیری و درمان علمی و همچنین سیاست های دقیق اطمینان حاصل کنیم مطمئناً می توانیم در نبرد پیروز شویم.

وی گفت: با توجه به وضعیت وخیم و گسترش سریع ویروس کرونا لازم است که رهبری متمرکز و متحد کمیته مرکزی حزب تقویت شود.

رییس جمهوری چین از کنترل و پیشگیری از شیوع این ویروس به عنوان مهمترین مسئولیت دولت نام برد.

این اظهارات در حالی صورت می گیرد که مقامات چین در تلاشند تا گسترش ویروس جدید را که ابتدا در مرکز شهر ووهان پدیدار شد اما حداقل در ۳۰ منطقه و استان در چین گسترش یافته است متوقف کنند.

همزمان وزارت حمل و نقل چین اعلام کرد در تلاش برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به پکن پایتخت چین، از فردا یکشنبه تردد وسایل حمل و نقل عمومی بین استانی و اتوبوس های گردشگری از استان های دیگر به پکن ممنوع است.

این اقدام با هدف ممانعت از انتقال ویروس ناشناخته خانواده کرونا از مناطق جنوبی و شرقی چین به شمال این کشور و پایتخت چین صورت گرفته است.

پیش از این ۱۸ شهر در استان هوبی چین با جمعیتی در حدود ۵۴ میلیون نفر قرنطینه شده بودند.

تازه ترین آمارها نشان می دهد که ۱۲۷۹ نفر به این ویروس مرموز مبتلا شده اند و ۴۱ نفر نیز جانشان را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =