۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83647620
۰ نفر

برچسب‌ها

شمار واحدهای معدنی فعال بوشهر افزایش یافت

بوشهر-ایرنا- استاندار بوشهر گفت: امسال ۱۲۹ معدن فعال در این استان ثبت شده‌است که این شمار در مقایسه با سال گذشته از رشد ۱۷ درصدی برخوردار است.

 عبدالکریم گراوند روز شنبه در نشست مشترک شورای معادن و حل مشکلات واحدهای صنعتی استان بوشهر با تاکید بر رفع موانع موجود برای واگذاری معادن افزود: با تفویض اختیارات جدیدی که از سوی شورای عالی معادن کشور به استان‌ها ابلاغ شده‌ است بخش زیادی از مشکلات سرمایه‌گذاران و فعالان صنعتی حل شده و روند پروژه ها تسریع می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به تکالیف قانونی سازمان صنعت، معدن و تجارت و مشکلات معدن‌کاران، این دو نهاد با همکاری و تعامل مشکلات را برطرف کنند تا زمینه اجرای طرح‌های مهم فراهم شود.
گراوندبا اشاره به اینکه پروژه راه آهن از مهم ترین اولویت‌های استان بوشهر است، افزود: در این ارتباط، موارد اختلافی در مورد شرکت آبادراهان با هدف تسریع در اجرای پروژه راه آهن بوشهر با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت ظرف ۱۰ روز آینده انجام می‌شود تا روند اجرای این پروژه سرعت گیرد.

استاندار بوشهر گفت: تسریع در روند اجرای کار شرکت فاتح کیمیا( تولید کننده متانول) ضروری است و در این زمینه اداره‌های کل راه و شهرسازی و منابع طبیعی زمینه لازم برای رفع مشکل ایجاد شده را فراهم کنند.
وی بیان کرد: مشکل شرکت فاتح کیمیا برای احداث کارخانه مربوط به حریم شهر دیر است که تغییر و تحولات لازم برای تسریع در اجرای این پروژه باید با همکاری این اداره‌ها و حوزه معاونت عمرانی استانداری بوشهر در سه هفته آینده باید انجام شود.
استاندار بوشهر افزود: یکی از اهداف مسئولان تسهیل امور مربوط به صنعتگران و تولیدکنندگان است که بتوان از این طریق زمینه اشتغال بیشتر در استان بوشهر را فراهم کنند.
گراوند ادامه داد: به همین دلیل از نزدیک مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان بوشهر رصد و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =