۲۰۰ هزار کودک جنوب سیستان و بلوچستان علیه فلج اطفال واکسینه می‌شوند

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: واکسیناسیون ۲۰۰ هزار کودک زیر پنج سال جنوب سیستان و بلوچستان در محدوده این دانشگاه آغاز شد.

دکتر فرهاد دادگر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سالیانه تمامی کودکان زیر پنج سال جنوب سیستان و بلوچستان در ۲ نوبت قطره خوراکی فلج اطفال را دریافت می‌کنند، اظهار داشت: مرحله نخست این طرح از روز شنبه ۶ تا هشتم بهمن به اجرا در آمده است.

وی ادامه داد: هزار و ۳۱۳ تیم ۲ نفره کار خوراندن قطره فلج اطفال به کودکان زیر پنج سال جنوب سیستان و بلوچستان را بر عهده دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه اجرای طرح واکسیناسیون فلج اطفال به صورت اکتیو و خانه به خانه است، از عموم خانواده های محترم درخواست می شود با ماموران طرح همکاری بیشتری داشته باشند تا تمام کودکان این واکسن را دریافت کنند.

وی افزود: با وجود اینکه از سال ۷۹ هیچ موردی از بیماری فلج اطفال در میان کودکان ایرانی سیستان و بلوچستان مشاهده نشده اما طرح واکسیناسیون برای ایمن سازی اطفال تا ریشه کنی کامل این بیماری اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا فلج اطفال به عنوان یک بیماری ویروسی یکی از خطرناک ترین بیماری های عصر حاضر است که معمولا کودکان خردسال را مبتلا می کند و سبب فلج دائمی اندام های تحتانی به ویژه پاها می شود.
این بیماری بر اثر آلوده شدن با پلیوویروس رخ می دهد و ویروس آن از طریق تماس مستقیم فرد با فرد یا از طریق تماس با خلط آلوده دهان یا بینی بیمار و یا از طریق تماس با مدفوع آلوده منتقل می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =