از نیم‌بها شدن بلیت تئاتر تا بازنشر یک کتاب

تهران- ایرنا- نیم بها شدن بلیت‌ تئاترهای کانون در روزهای یک‌شنبه‌، بازنشرکتاب «دختر آفتاب و دیو سیاه» روایتگر افسانه گل آفتابگردان از جمله جدیدترین خبرهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی روزهای اخیر به شمار می رود.

به گزارش عصر شنبه اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب دختر آفتاب و دیو سیاه که افسانه گل آفتاب گردان را روایت می‌کند نوشته محمدحسین محمدی، نویسنده و شاعر جوان افغانستانی به چاپ سوم رسید.

این کتاب افسانه دختری به نام آفتاب است که به جنگ دیو سیاهی می‌رود که موجب شده سرزمینش سالیان دراز در تاریکی بماند.

در پایان این کتاب سخن ناشر منتشر شده است: محمدحسین محمدی، نویسنده و شاعر جوان، در کشور همسایه، افغانستان متولد شده است. او داستان‌هایش را با گویش فارسی متداول در افغانستان می‌نویسد و خواندن آثارش می‌تواند کودکان و نوجوانان را با گویش‌های مختلف زبان فارسی و هم‌چنین ادبیات مردم با فرهنگ افغانستان آشنا کند. امور انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امیدوار است آشنایی مردم مسلمان ایران و افغانستان با فرهنگ یک‌دیگر موجب نزدیکی و همدلی بیشتر دولت دوست و برادر شود.

کتاب دختر آفتاب و دیو سیاه با تصویرگری محمدرضا لواسانی که مناسب کودکان بالای ۷ سال است در چاپ سوم با شمارگان ۲هزار و ۵۰۰ نسخه به قیمت ۱۲هزار تومان منتشر شده است. پیش‌تر نیز ۹هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده بود.

این کتاب ۴۰ صفحه‌ای در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

بلیت‌ تئاترهای کانون یک‌شنبه‌ها نیم بهاء شد

بلیت نمایش‌های در حال اجرا در مرکز تولید تئاتر و سینما تئاتر کانون پرورش فکری که برای هر نمایش ۲۰هزار تومان است، در روزهای یکشنبه نیم بهاء شد.

در حال حاضر نمایش دینگ دینگ دنگ به کارگردانی فاطمه خدابنده‌لو ساعت ۱۶، نمایش آرزوهای یک موش کور به کارگردانی وحید نفر ساعت ۱۷ و نمایش هفت‌خوان کودکان به کارگردانی حسین مزینانی ساعت ۱۸ در مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله هر روز به‌جز روزهای شنبه اجرا می‌شوند.

همچنین نمایش کلوچه دارچینی به کارگردانی مریم کاظمی ساعت ۱۹ در سینما تئاتر کانون واقع در خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) اجرا می‌شود.

آموزش و راهبردهای خواندن موضوع نشست کتابخانه مرجع کانون

هشتادودومین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با موضوع آموزش و راهبردهای خواندن روز ۷ بهمن ۱۳۹۸ در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا می‌شود.

در این نشست حسین قاسم‌پورمقدم و ابراهیم طلایی هر دو پژوهش‌گر و مدرس دانشگاه در زمینه‌ لنزهای نظری چگونگی فراگرفتن خواندن، چگونگی آموزش خواندن، راهبردهای خواندن، خواندن در دوره کودکی، الگوهای سنجش و مهارت‌های کتاب‌خوانی سخنرانی خواهند کرد.

هشتادودومین نشست توسعه و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی ساعت ۱۴ روز دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، مجتمع شهید ملک شامران، پلاک ۲۴ برگزار خواهد شد.

 مجموعه نشست‌های «ترویج خواندن» دوشنبه‌ آخر هر ماه با حضور صاحب‌نظران حوزه کودک و نوجوان در محل این کتاب‌خانه برگزار می‌شود و حضور تمامی علاقه‌مندان در این نشست‌ها آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =