درخشش مچ‌اندازان میاندوآبی در مسابقات قهرمانی کشور

مهاباد- ایرنا- رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب گفت: «محمد ارفعی» و «حافظ محمدی‌آذر» ۲ مچ‌انداز شایسته این شهرستان در مسابقات قهرمانی کشور مقام‌های اول تا سوم بخش های مختلف را کسب کردند.

امیر رضاپور روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیست و دومین دوره مسابقات مچ‌اندازی قهرمانی باشگاه‌های کشور انتخابی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات آسیایی به مدت سه روز در سالن شهید حاتمی مشهد برگزار شد. 

وی افزود: این دوره از مسابقات با عنوان جام فجر و یادواره شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور ۴۲۰ ورزشکار از ۲۱ استان در ۲ بخش راست دست و چپ دست برگزار شد.

وی بیان کرد: در این رقابت‌ها در رده سنی بزرگسالان  «محمد ارفعی» در وزن ۱۱۰ کیلوگرم و در کلاس راست دست مقام دوم را کسب کرد.

وی با بیان اینکه  «حافظ محمدی‌آذر» دیگر مچ‌انداز میاندوآبی در بخش معلولان شرکت کرده بود، گفت: وی در وزن ۷۰ کیلوگرم و در کلاس راست دست مقام اول و در چپ دست مقام سوم را کسب کرد.

رضاپور اظهار داشت: همچنین هر دو مچ‌انداز میاندوآبی در این دوره از مسابقات به عنوان داور بخش‌های دیگر شرکت داشتند.

رییس اداره ورزش و جوانان میاندوآب افزود: نفرات برتر در خرداد سال آینده به مسابقات آسیایی مچ‌اندازی که در کشور فیلیپین برگزار خواهد شد، اعزام می شوند.

رشته مچ‌اندازی یا کشتی‌بازو از سال ١٣٨٥ وارد ایران شد و کمیته این رشته در زیرمجموعه فدراسیون پرورش اندام قرار دارد.

میاندوآب قطب‌ ورزش‌های رزمی در آذربایجان‌غربی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =