خسارت افزون‌بر ۲۰۰ میلیارد ریالی سیل به حوزه بهداشت سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: سیل ۲۰ تا ۲۲ دی در جنوب سیستان و بلوچستان افزون‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان این دانشگاه خسارت وارد کرد.

دکتر مهران امینی فرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سیلاب اخیر ۱۸۰ مرکز بهداشت و درمانی، ۳۳ پایگاه اورژانس و سه دستگاه آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر دچار آسیب شدند.

وی ادامه داد: بیشترین خسارات وارده سیلاب به دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر مربوط به شهرستانهای چابهار و کنارک می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر بیان کرد: همزمان با سیلاب اخیر ۹۳۰ روستای تحت پوشش این دانشگاه درگیر سیلاب شدند که این امر سبب بروز خسارات قابل توجه به زیر ساخت‌های حوزه بهداشت و درمان جنوب سیستان و بلوچستان شد.

وی گفت: قبل از بروز سیلاب ۳۰۰ مادر باردار تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به مکان‌های امن منتقل شدند تا در صورت نیاز اقدامات بهداشتی و درمانی لازم برای آنان در کمترین زمان ممکن انجام شود.

امینی فرد انتقال هزار و ۵۰۰ بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی را از مهمترین اقدامات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در جریان سیلاب اخیر عنوان کرد.

سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی ۲ کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =