بخش ویژه بیمارستان کوثر سمنان تا ۹ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد

سمنان- ایرنا- رئیس بیمارستان کوثر سمنان گفت: بخش ویژه این بیمارستان با زیربنای سه‌هزار و ۶۰۰ متر مربع تا ۹ ماه دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

دکتر محمد معماریان روز شنبه در بازدید خبری یاوران سلامت استان سمنان از مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر این استان به خبرنگاران ابراز داشت: هزینه ساخت این بخش بیمارستان ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

وی کاهش بار ترافیکی، ارتقای خدمات بهداشتی و افزایش رضایت مراجعه‌کنندگان را از مهمترین اهداف افتتاح بخش ویژه بیمارستان کوثر عنوان و بیان کرد: بخش مذکور به ۱۶ تخت مجهز است و افراد با بیماری‌های مختلف مانند مغز و اعصاب، ارتوپدی، داخلی و چشم می‌توانند از خدمات این بخش بهره‌گیری کرده و محدود به بیماران خاصی نیست.

وی به ضرورت کاهش هزینه‌های بیماران اشاره و بیان کرد: انعقاد قراردادهای مختلف با سازمان‌های بیمه‌گر از جمله اقداماتی است که بار مالی بیماران را کاهش می‌دهد.

مرگ و میر در بیمارستان کوثر سمنان پایین‌تر از میانگین کشور است

مدیر داخلی بیمارستان کوثر نیز در این بازدید با بیان اینکه میانگین مرگ و میر بیمارستانی در کشور سه درصد است، گفت: این میزان در بیمارستان کوثر سمنان ۱.۲۳ درصد است.

محمد تقی فتحعیان از مراجعه ۹۸ هزار و ۸۶۹  نفر به این بیمارستان در سال ۹۷ خبرداد و افزود: سال گذشته ۱۵ هزار و ۶۸۶  بیمار خدمات بستری و ۳۷ هزار و ۴۳۲ بیمار خدمات سرپایی از بیمارستان کوثر دریافت کردند.

وی از فوت ۵۷۱ بیمار در داخل این بیمارستان خبر داد و بیان کرد: ۷۰ درصد متوفیان در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر بیمارستان بالای ۶۵ سال سن داشته‌اند اما میزان مرگ و میر در این بیمارستان پایین‌تر از میانگین کشوری است.

طرح ساخت مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی کوثر در آبان ۱۳۸۵ در پی سفر پر برکت مقام معظم رهبری به استان سمنان مورد تایید و تصویب قرار گرفت و در زمینی به مساحت ۳۲ هکتار و با زیربنای ۲۵ هزار متر مربع توسط دستگاه اجرایی وزارت راه و شهرسازی (سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی) در همان سال عملیات ساخت آن آغاز شد.

دانشگاه علوم پزشکی سمنان در حال حاضر هشت دانشکده ، ۶ بیمارستان و مراکز درمانی و آموزشی در شهرستان های سمنان، دامغان، گرمسار، مهدیشهر، سرخه و آرادان را زیر پوشش دارد.

اخبار مرتبط