راه دسترسی ۹۹ روستا در آذربایجان‌‎غربی همچنان بسته است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: با وجود تلاش راهداران، راه دسترسی ۹۹ روستای استان بر اثر بارش برف و کولاک بسته است.

ارسلان شکری روز ‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عملیات برف‌روبی در راه‌های روستایی استان ادامه دارد، افزود: ۶ روستا از این تعداد در ارومیه، ۲۵ روستا در مهاباد، ۲۰ روستا در پیرانشهر، چهار روستا در شاهین‌دژ، ۱۷ روستا در سلماس، هفت روستا در خوی، ۱۵ روستا درچالدران و چهار روستا در چایپاره قرار دارد.

وی اظهار داشت: با توجه به کولاک شدید در محورهای چالدران – آواجیق، چالدران – شوط، چالدران – قره ضیاءالدین، سردشت – مهاباد، سردشت – پیرانشهر، پیرانشهر – تمرچین، تکاب – شاهین دژ، مهاباد – بوکان، خوی – چالدران و خوی – رازی طی ۲۴ ساعت گذشته، آسیب جانی به مردم گرفتار در برف و کولاک نرسید.

وی اضافه کرد: ۶۸ راهدارخانه‌ ثابت و سیار استان آماده اسکان مسافران گرفتار در برف و کولاک هستند و مردم می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ از نزدیکترین راهدارخانه مسیر خود اطلاع یابند.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته برای جلوگیری از انسداد شریان‌های اصلی ارتباطی، ۷۵۰ کیلومتر عملیات برف‌روبی انجام شده است.

شکری گفت: همچنین۵۴۰ تن شن و نمک در سطح محورهای ارتباطی استان برای جلوگیری از یخبندان پاشیده شده‌است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: عوامل این اداره‌کل کنترل عملیات برف‌روبی در ۱۲ هزار کیلومتر از انواع راه‌ها و ۸۹ گردنه از جمله ۱۸ گردنه راه‌های اصلی استان را بر عهده دارند.

وی اظهار داشت: اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی امسال در قالب طرح زمستانی از طریق سامانه جامع ۱۴۱ پاسخگوی آخرین وضعیت راه‌های استان و ارایه مشاوره به رانندگان و مسافران در آذربایجان‌غربی است.

وی اضافه کرد: علاوه بر شماره ثابت ۱۴۱، شهروندان می‌توانند از طریق تلفن گویای شماره پیامک ۱۰۰۰۱۴۱ اطلاعات راه‌های مورد نیاز را دریافت کرده و سفر خود را مدیریت کنند.

هم‌اکنون ۱۰ هزار و ۷۷۷ کیلومتر راه بین شهری و روستایی در آذربایجان‌غربی وجود دارد که از این مقدار هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر را راه روستایی و مابقی را راه بین شهری تشکیل می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =