زائران حرم مطهر رضوی خواستار نظارت بیشتر بر قیمت‌ها هستند

مشهد- ایرنا- معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: زائران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) پنج انتظار کلیدی از مسوولان این استان دارند که مهمترین آن کنترل و نظارت بر قیمت‌هاست.

محمد صادق براتی روز شنبه در نشست با خبرنگاران در مشهد افزود: کنترل ترافیک اطراف حرم مطهر رضوی، افزایش مکان‌های رفاهی، رسیدگی بر اسکان و افزایش توقفگاه‌های خودرو از مهمترین خواسته‌های زائران حرم مطهر امام هشتم (ع) در مشهد است که تمام تلاش برای حل این مشکلات بکار گرفته شده است.

وی ادامه داد: بطور متوسط سالانه ۳۵ میلیون زائر ایرانی و سه میلیون زائر خارجی به مشهد سفر می‌کنند و سفر سه میلیون و ۹۹۷ زائر خارجی طی ۹ ماه امسال به مشهد نشان می‌دهد این روند تا پایان سال جاری رشد خوبی نسبت به سال قبل دارد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: برنامه‌ریزی‌هایی برای زیارت آسان زائران بارگاه منور رضوی انجام شده که با اجرایی شدن آن به نحو شایسته در خدمت زائران خواهیم بود.
وی افزود: اعتباری به عنوان بودجه زیارت برای خراسان رضوی در نظر گرفته نشده که امیدواریم در این زمینه اقداماتی انجام شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه زیارت نیز اظهار داشت: کارگروه ملی زیارت پس از ۲ سال و نیم بلاتکلیفی با پیگیری‌های استاندار خراسان رضوی و با دستور رییس جمهوری تشکیل و دبیرخانه دائمی آن نیز در استانداری این استان مستقر شد.

براتی با اشاره به نخستین جلسه شورای راهبردی اربعین حسینی در سال آینده گفت: با حضور اعضای این شورا و همچنین افراد صاحبنظر در حوزه اربعین این نشست برای بررسی آسیب‌های اربعین گذشته و ارائه راهکارهای جدید در تهران برگزار شد.  
وی افزود: در این راستا با هماهنگی صورت گرفته و به همت جهاد دانشگاهی خراسان رضوی پژوهش میدانی در چهار مرز خروجی به کشور عراق انجام شد که در این پژوهش شاخص‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و نتایج مطلوبی به دست آمد.
وی ادامه داد: براساس این پژوهش مهمترین مشکل، مسائل بهداشتی، حمل و نقل و گرانی سفر بوده است.  
براتی گفت: با توجه به استقبال ستاد مرکزی اربعین از این پژوهش، مقرر شد نتایج آن برای ستاد مرکزی ارسال تا در برنامه‌ریزی‌های اربعین سال آینده از آن بهره‌برداری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =