نمایشگاه شهر هوشمند در مشهد دستاوردهای خوبی به همراه داشت

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: نهمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند دستاوردهای خوبی برای این شهر و استان خراسان رضوی به همراه داشت.

محمد رجائیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نهمین نمایشگاه ملی شهر هوشمند اول تا چهارم بهمن ماه در نمایشگاه بین‌المللی مشهد با حضور ۱۳۰ شرکت و ۵۰ استارتاپ فعال در حوزه فناوری و هشمندسازی برگزار شد.
وی ادامه داد: رونمایی از اپلیکیشن "شهر من" و انعقاد تفاهمنامه اشتراک گذاری داده‌های املاک بین شهرداری و آستان قدس رضوی از مهمترین دستاوردهای این نمایشگاه بود، همچنین چندین تفاهمنامه بین اپلیکیشن شهر من و شتاب‌دهنده‌ها و استارتاپ‌ها به منظور توسعه فرهنگ شهروندی منعقد شد.

وی گفت: نرم‌افزار شهر من اولین اپلیکیشن شهروندی است که به معنای واقعی با کاربرد شهروندی ایجاد شده و بستری یکپارچه برای ارائه خدمات شهروندی است.
رجائیان افزود: همچنین در این نمایشگاه رویداد بزرگ "هکاتون شهر هوشمند" با حضور بیش از ۶۰ برنامه‌نویس برگزار شد و شرکت‌کنندگان در این رویداد در یک رقابت ۲ روزه، برنامه‌ها و ایده‌های خود را ارئه کردند. 
وی ادامه داد: در رویداد هکاتون، هشت تیم در حوزه شهر سبز، مدیریت حمل و نقل شهری، داده کاوی شهری، شهروند هوشمند و اطلاع رسانی حضور داشتند که در نهایت تیم "دست طبیعت" در چالش "شهر سبز" و تیم "هوش شهری" در چالش "شهروند هوشمند"، عنوان منتخب را کسب کردند و تیم "مسترماینینگ" نیز در چالش "داده‌کاوی شهری" شایسته تقدیر اعلام شد.
وی با اشاره به برگزاری بیش از ۳۰ کارگاه و پنل جانبی همزمان با نمایشگاه شهر هوشمند گفت: سازمان فاوا شهرداری از طریق مرکز نوآوری، از استارتاپ‌های مرتبط با خدمات شهری حمایت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =