۱۰۳ واحد مسکونی مددجویان در سروآباد تحویل شد

سنندج - ایرنا - مدیر کمیته امداد امام (ره) سروآباد از خرید، ساخت و تعمیر اساسی ۱۰۳ واحد مسکونی برای مددجویان و نیازمندان این شهرستان به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال خبر داد و گفت: این واحدها تحویل مددجویان زیر پوشش شد.

کوهسار قاضی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از وظایف و خدمات مهم و ارزنده کمیته امداد امام (ره) در بحث ساخت و خرید مسکن و ساختمان برای مددجویان و نیازمندان واقعی جامعه است که با کمک این نهاد سالانه تعداد زیادی از مددجویان صاحب مسکن و سرپناه می‌شوند.

وی افزود: در این راستا کمیته امداد سروآباد در طول یک ماه گذشته اقدام به خرید و ساخت چهار باب مسکن ویژه مددجویان تحت پوشش این نهاد در روستاهای تابعه با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیون ریال کرد و امروز این واحدها را تحویل صاحبان شان داد.

مدیر کمیته امداد امام (ره) سروآباد یادآور شد: هفته گذشته نیز عملیات تعمیر و مرمت ۷۵ واحد مسکونی مددجویان در روستاهای تابعه شهرستان با صرف هزینه یک میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال به اتمام رسید و دغدغه صاحبان این منازل روستایی برطرف شد.

وی اضافه کرد: کمیته امداد امام (ره) سروآباد همچنین برای ساخت ۲۴ واحد مسکونی مددجویان در روستاهای تابعه با مشارکت سپاه پاسداران یک میلیارد و ۱۹۱ میلیون ریال هزینه کرد که در دهه فجر تحویل مددجویان تحت پوشش می‌شود.

قاضی‌زاده از پرداخت تسهیلات برای ساخت و ساز مسکن خبر داد و گفت: خانواده‌های تحت حمایت شهری سه نفره به بالا برای ساخت و یا خرید مسکن می‌توانند ۳۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۳۰۰ میلیون ریال نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه از کمیته امداد دریافت کنند.

وی تاکید کرد: برای مددجویان شهری ۲ نفره نیز ۱۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه برای خرید و یا ساخت و ساز مسکن پرداخت می‌شود.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد یادآور شد: برای مددجویان تحت پوشش روستایی این نهاد نیز ۲۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض و ۱۵۰ میلیون ریال نیز به صورت تسهیلات قرض الحسنه برای ساخت و ساز مسکن پرداخت می‌شود.

قاضی اضافه کرد: کمیته امداد امام (ره) همچنین برای هزینه تعمیرات مسکن مددجویان سرانه ۳۰ میلیون ریال و پنج میلیون ریال به صورت کمک بلاعوض پرداخت می‌کند.

وی اظهار داشت: مددجویان تحت پوشش ساکن در روستاها برای ساخت منزل مسکونی می توانند با معرفی این نهاد از ۲۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰۰  میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه اداره بنیاد مسکن بهره مند شوند.

مدیر کمیته امداد امام (ره) شهرستان سروآباد افزود: برای منازل مسکونی تخریب شده بر اثر سیل نیز ۱۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به مددجویان شهری و ۱۰۰ میلیون ریال نیز به مددجویان روستایی پرداخت می‌شود.

از جمعیت ۵۰ هزار نفری شهرستان سروآباد ۹ هزار و ۳۳۷ نفر در قالب چهار هزار و ۴۱۲ خانوار زیر پوشش خدمات حمایتی و معنوی کمیته امداد هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =