۱۶ طرح میراث فرهنگی سمنان دهه فجر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ستی استان سمنان گفت: ۱۶ طرح حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی با صرف ۸۲۰ میلیارد ریال دهه فجر امسال در استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

مهدی جمال روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: از مجموع ۱۶ طرح آماده بهره‌برداری و کلنگ‌زنی استان سمنان در دهه فجر امسال، ۱۵ طرح افتتاح و یک طرح کلنگ‌زنی می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۵ طرح آماده افتتاح استان سمنان در دهه فجر امسال ۱۳ طرح در زمینه ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی، یک طرح مربوط به افتتاح کارگاه صنایع دستی و یک طرح مربوط به افتتاح موزه یخچال در گرمسار است.

وی اظهار داشت: ۴۶۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های گردشگری استان سمنان در دهه فجر امسال هزینه شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان بیان کرد: با بهره‌برداری از ۱۵ طرح گردشگری استان در دهه فجر امسال برای ۳۲ نفر فرصت شغلی ایجاد می‌شود.

جمال خاطرنشان کرد: ۳۶۰ میلیارد ریال برای کلنگ‌زنی و ساخت هتل سه ستاره در میامی پیش بینی شده که با تکمیل این طرح ۶۷ فرصت شغلی در این شهرستان ایجاد می‌شود.

وی تصریح کرد: هفت هزار متر مربع زمین برای کلنگ‌زنی ساخت هتل سه سه ستاره  میامی در دهه فجر امسال درنظر گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ستی استان سمنان گفت: آورده شخص برای کلنگ‌زنی طرح ساخت هتل سه ستاره میامی ۹۸ میلیارد ریال و کمک دولت از طریق پرداخت تسهیلات کم‌بهره ۲۶۰ میلیارد ریال است.

۱۵هتل، ۲ هتل آپارتمان، یک متل، پنج مجتمع گردشگری، ۸۱ اقامتگاه بومگردی، ۵ مهمانپذیر و ۲۳ خانه مسافر در استان سمنان وجود دارد.

بیش از یک هزار و ۸۳۳ اثر تاریخی، فرهنگی، طبیعی و معنوی در استان سمنان شناسایی شده و ۸۱۳ اثر از این تعداد در فهرست آثار ملی  ثبت شده که ظرفیتی بزرگ برای جذب سرمایه‌گذاران است.

اخبار مرتبط