ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نداشتن مطالعه است

زنجان - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: بسیاری از جامعه‌های انسانی که فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در آن رواج دارد کمتر گرفتار آسیب‌های اجتماعی هستند.

امیرعلی نیک بخش روز شنبه در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر با تاکید بر لزوم افزایش مطالعه در جامعه و طرح ها و جشنواره های این اداره درراستای افزایش کتابخوانی اظهار کرد: اسفندماه امسال جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی در استان زنجان مانند سال‌های قبل برگزار خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا نباید از نقش خانواده ها در اقبال فرزندان به کتابخوانی غافل شد چراکه والدین کتابخوان همواره فرزندان کتابخوان داشته اند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان یادآور شد: نیم درصد از مالیات بر ارزش افزوده شهرداری به کتابخانه ها تعلق دارد که برای دریافت و هزینه کرد آن کارگروهی در استان تشکیل شده است.
وی تاکید کرد: با توجه به بی‌بهره بودن کتابخانه ها از منابع دولتی دریافت سهم نیم درصدی کتابخانه ها از محل ارزش افزوده شهرداری ها راهگشای بسیاری از مسائل و مشکلات کتابخانه ها خواهد بود.
نیک بخش با ابراز امیدواری از تزریق اعتبار و بهره‌برداری به موقع کتابخانه مرکزی ابهر، تصریح کرد: مهمترین دلیل تعویق ساخت و تکمیل این کتابخانه که در جلسات بسیاری در شهرستان به بحث و بررسی گذاشته شد جانمایی اشتباه بود که خوشبختانه با تصمیماتی که در جلسات شهرستان برگزار شد مکانی مناسب به این منظور در نظر گرفته شده تا پروژه پس از بهره برداری در دسترس همه افراد باشد.
فرماندار شهرستان ابهر نیز در این جلسه راه توسعه، پیشرفت و تعالی جامعه را افزایش آگاهی عنوان کرد.
وجیه‌الله نوروزی افزود: کتابخوانی اصلی ترین راه برای افزایش آگاهی و دانایی است. 
وی با تاکید بر نقش کتابخانه مرکزی در افزایش سرانه مطالعه شهرستان، تاکید کرد: تلاش داریم با کمک همکاران در بهترین زمان ممکن کتابخانه مرکزی شهر ابهر را تکمیل کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =