۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۸
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 83646931
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای همدان آلوده می‌شود

همدان - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: به دنبال خروج سامانه بارشی و پایداری هوای این استان، پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده با ایجاد وارونگی دما، هوای همدان تا حدودی آلوده شود.

محمدحسن باقری شکیب روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه بارشی بامداد امروز از آسمان استان خارج شده است و به دلیل پایداری هوا، دمای هوای بیشتر نقاط استان تا ۲ روز آینده کاهش یافته و کمی سردتر می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای آسمان بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و مه صبحگاهی پیش‌بینی می‌شود.

 کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار داشت: به دلیل پایداری هوا در چند روز آینده، احتمال افزایش میزان آلایندگی‌ها و آلودگی هوای مراکز شهری و صنعتی وجود دارد.

باقری‌شکیب افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در روزهای یکشنبه و دوشنبه، دمای کمینه استان کاهش یافته و ممکن است دمای برخی از نقاط استان به ۱۳ درجه سانتی‌گراد زیر صفر برسد.

وی عنوان کرد: از روز سه‌شنبه به بعد دمای هوای استان رفته رفته افزایش می‌یابد و تا انتهای هفته جاری سامانه بارشی فعالی در استان نداریم.

باقری شکیب افزود: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بیشترین و گل‌تپه با ۱۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر، سردترین دمای استان را داشته‌اند.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان اظهار داشت: دمای کمینه هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ درجه سانتی گراد زیر صفر و بیشینه دمای هوای این شهر ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =