راه‌های روستایی الیگودرز بازگشایی شد

خرم‌آباد - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای الیگودرز گفت: راه ارتباطی ۲۷۰ روستای شهرستان که طی چند روز اخیر بر اثر بارش برف و کولاک مسدود شده بود روز شنبه بازگشایی شد.

 غلامعباس عباسی روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: به علت بارش شدید برف و کولاک راه ارتباطی ۲۷۰ روستا در شهرستان الیگودرز مسدود شده بود که با تلاش راهداران طی دیروز و امروز بازگشایی کامل انجام شد.
وی افزود: راهداران در حال حاضر مشغول بازگشایی گردنه گله بادوش هستند که شب گذشته به‌علت سقوط بهمن مسدود شده است.

۲۵۰روستای بخش زز و ماهرو و ذلقی شهرستان الیگودرز که ۱۲ هزار نفر جمعیت دارند و با احتساب عشایر به ۲۰ هزار نفر می رسد در زمان بارش های سنگین برف محاصره می شوند و راه دسترسی ندارند.

 متاسفانه این روستاها از مسیرهای دیگر به کوهرنگ استان چهار محال و بختیاری متصل هستند، که به دلیل بارش سنگین برف، راه دسترسی نیز مسدود می شود و در بسیاری از مواقع،  توده هوای بسیار سرد بر شهرستان حاکم شده و ارتفاع برف در سطح شهر تا حدود ۳۰ سانتی متر و در گردنه ها به یک متر رسیده است.

با توجه به فرارسیدن فصل بارش ها ۳۷۱ نیروی راهداری لرستان در ۳۰ راهدارخانه فعال  و با کمک ۲۲۹ دستگاه انواع ماشین آلات سبک و سنگین در جاده های استان حضور دارند.

۱۶ گردنه برفگیر جاده های اصلی در لرستان شناسایی و تاکنون بیش از پنج هزار تن نمک برای یخ زدایی جاده ها ذخیره شده در حالیکه کل نیاز استان ۲۰ هزار تن است.

لرستان حدود هشت هزار کیلومتر راه دارد که از این رقم ۶ هزار و ۸۰۰ کیلومتر برفگیر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =