۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۶
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83646890
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاییان ایلام از یخ‌زدگی کنتورهای آب پیشگیری کنند

ایلام- ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام از مشترکان روستایی استان خواست با توجه به کاهش دمای هوا، کنتورهای آب را از یخ‌زدگی محافظت کنند.

نورالله تیموری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمای هوا ممکن است موجب یخ‌زدگی کنتور، ترکیدگی لوله‌ها و اتصالات آب به ویژه در ارتفاعات و نقاط کوهستانی شود از اینرو توصیه می‌شود روستاییان برای جلوگیری از یخ‌زدگی کنتورهای آب را بپوشانند.

وی تصریح کرد: مشترکان می‌توانند در این فصل به منظور جلوگیری از شکستگی کنتورها، آن را به وسیله الیاف، گونی، نایلون، کاه، کلش و پارچه‌های پشمی بپوشانند.

مدیرعامل شرکت آبفار ایلام یادآور شد: مشترکانی که انشعاب و کنتور آب آنها دچار یخ‌زدگی می‌شود، به هیچ وجه از آب داغ به طور مستقیم برای یخ‌زدایی استفاده نکنند زیرا موجب ترکیدگی لوله و کنتور خواهد شد.

در حال حاضر ۹۸.۵ درصد از جمعیت روستایی با جمعیتی بیش از ۱۷۰ هزار نفر در ۴۹۸ روستای این استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند. 

سامانه بارشی با هسته سرد از روز سه‌شنبه هفته گذشته در ایلام حکمفرما شده و باعث افت دما، یخبندان و بارش برف در نقاط مختلف استان شده است.

طبق پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی فعالیت این سامانه سرد تا اواسط هفته پیش رو ادامه دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =