تبدیل یک شهرک حاشیه شهر شیروان به روستا

بجنورد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: طرح الحاق شهرک گوهرشاد حاشیه شهر به روستای چلو در کارگروه زیربنایی استان تایید شد و از این پس، ساکنان این شهرک اقماری از مزایای روستا بهره‌مند می‌شوند.

مهرداد ایزانلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در راستای مشکلات زیاد شهرک و به منظور جلب رضایت مردم این شهرک انجام شد.

وی گفت: براین اساس بنیاد مسکن و دستگاه های خدمات رسان آب، برق، گاز و مخابرات براساس طرح های بنیاد مسکن و ساخت و سازهای موجود مکلف به خدمات رسانی به منطقه گوهرشاد شیروان هستند.

ایزانلو با بیان اینکه برای ارائه خدمات بهتر و بررسی مشکلات این شهرک نیاز به جلسات متعدد و برآورد اعتبار آن است، افزود: بدون توجه به زیرساخت ها و تخصیص اعتبار راه به جایی نخواهد رفت زیراکه به هر روی خدمات رسانی به  این شهرک در گرو ملحق شدن به این روستا بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار شیروان گفت: این شهرک یکی از مناطق حاشیه ای جنوب شیروان و به لحاظ بافت موجود با مشکلات زیادی روبه رو و خارج از منطقه خدمات شهری بود.

شهرک گوهرشاد شیروان به دلیل قرارگیری در حد فاصل محدوده شهر و روستا و نبود نظارت بر ساخت و سازها و همچنین رعایت ندشن ضوابط و مقررات مهندسی به صورت یک سکونتگاه غیر رسمی در حال گسترش بود.

در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به منظور پیشگیری از روند توسعه بدون ضابطه مند سکونت گاه های مذکور و رفع مشکلات خدمات دهی به محلات فوق، موضوع الحاق آن به روستای چلو( شیروان) را در دستور کار خود قرار داد.

روستای چلو در ۲ کیلومتری جنوب بخش مرکزی شیروان واقع است.

شیروان در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =