ارسال کمک‌های مردمی ایلام به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

ایلام - ایرنا - جانشین فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام گفت: محموله کمک‌های غیرنقدی مردمی، خیرین و اقشار مختلف بسیج استان ایلام صبح امروز عازم استان سیستان و بلوچستان شد.

سرهنگ قدرت‌الله کریمیان روز شنبه در حاشیه ارسال این محموله ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کمک‌های مردمی خیرین و بسیجیان استان ایلام شامل مواد خوراکی فاسد نشدنی، البسه گرم، پتو، لوازم بهداشتی و آب معدنی است که بعد از فراخوان و جمع‌آوری برای مردم سیل‌زده سیستان و بلوچستان ارسال شد.

وی در مورد ارزش ریالی این محموله نیز افزود: کمک‌های غیرنقدی جمع‌آوری شده به ارزش سه میلیارد ریال است که در قالب چهار کامیون صبح امروز عازم استان سیستان و بلوچستان شد.

کریمیان یادآور شد: کمک‌های نقدی واریز شده به شماره حساب‌های متعلق به سپاه، بهزیستی، کمیته امداد و هلال احمر نیز از طریق این نهادها در اختیار استان سیل‌زده سیستان و بلوچستان قرار می‌گیرد.

بارش باران سیل‌آسا در جنوب شرق کشور که از شامگاه پنجشنبه ۱۹ دی آغاز شده بود، استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده و سبب جاری شدن سیلاب در این استان‌ها شده است.

شرایط در  سیستان و بلوچستان از سایر استان‌ها وخیم‌تر اعلام شده به طوری که میزان بارش‌ها در جنوب استان نسبت به سال گذشته ۲۶ برابر شده و در نتیجه سرریز شدن آب از پشت سدهای استان را در پی داشته است.

در سیستان و بلوچستان تعداد ۵۰۰ روستا و ۱۴ شهرستان درگیر سیل هستند و ۲۰ هزار واحد مسکونی بر اثر جاری شدن سیلاب تخریب کلی و جزئی دیده است.

امدادرسانی به روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تنها از طریق بالگرد و یا قایق امکان پذیر است و با وجود تلاش امدادگران، چادر، مواد غذایی بسته بندی، پتو و ملزومات پزشکی و بهداشتی از اقلام ضروری مورد نیاز مردم منطقه است.

پایگاه‌ها و دفاتر کمیته امداد با شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۳۰۳۵۴ بانک ملی آماده دریافت کمک‌های مردم است.

اداره کل بهزیستی ایلام همچنین شماره حساب‌های زیر را برای کمک به هموطنان سیل‌زده اعلام کرده است:

شماره حساب ۱۵۰۷۲۱۱۳۴۵۰۶۰۰۱  بانک توسعه تعاون
شماره حساب ۴۱۶۷۰۳۴۵۴۱۷۵۰۸۳۲ بانک مرکزی
شماره کارت ۵۰۲۰۰۸۷۰۲۰۲۰۲۰۲۷        

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =