آغاز فعالیت تیم جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی در زنجان

زنجان - ایرنا - دومین تیم جهادگران سلامت در قالب پزشکان و پرستاران و دیگر اعضای کمکی با عنوان طرح "شهید رهنمون" برای حضور در مناطق حاشیه نشین و محروم و ارائه خدمات درمانی رایگان به اهالی این مناطق فعالیت خود را در شهر زنجان آغاز کرد.

معاون درمان تامین اجتماعی استان زنجان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در قالب طرح شهید رهنمون گفت: این تیم متشکل از پزشک عمومی، کارشناس پرستاری، کارشناس دارویی، یک نفر ماما، کارشناس تغذیه و کارشناس مشاوره و مددکار اجتماعی است که در مواقع لزوم از حضور پزشکان متخصص نیز استفاده می شود.

دکتر جواد عابدی افزود: تشکیل دومین تیم جهادگران سلامت برای خدمت رسانی بی ادعا به بیماران نیازمند از سوی اعضای کانون بسیج جامعه پزشکی در شرایط کنونی جامعه شکل گرفته است.

وی یادآوری کرد: اعضای تیم جهادگران حوزه سلامت از جنس مردم هستند و رفع نیازهای آنها به خصوص در حوزه سلامت را دغدغه خود می‌دانند.

این مسؤول با اشاره به دلیل نامگذاری این طرح به نام شهید رهنمون، یادآور شد: شهید دکتر محمد علی رهنمون که سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر هنگام فعالیت در بیمارستان صحرایی خاتم الانبیای طلائیه در حال ادای فریضه نماز به شهادت رسید،  پیش از پیروزی انقلاب اسلامی کار امدادرسانی به نیازمندان در حوادث مختلف را انجام می داد و پس از انقلاب نیز در شکل گیری مراکز درمانی نهادهای نظامی همچون سپاه پاسداران نقش بسزایی ایفا کرد.

به گفته عابدی، اولین تیم جهادگران سلامت به طور ماهانه در منطقه بی سیم و در مسجد امام حسن مجتبی (ع) میانگین به ۱۲۰ بیمار نیازمند خدمت رسانی می کنند.

وی خاطرنشان کرد: دومین تیم جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی مدیریت درمان استان زنجان نیز در شهرک وحدت زنجان (خاندره) هر ماه به ارائه خدمات می پردازند، بطوری که یک هفته قبل از اعزام این اکیپ، امام جماعت و بسیج پایگاه مقاومت محلی همکاری و اطلاع رسانی لازم را  به اهالی منطقه پیرامون زمان اعزام اکیپ انجام می دهند.

عابدی افزود: طی هفته گذشته و در اولین اعزام دومین تیم جهادگران سلامت بسیج جامعه پزشکی ۱۳۵ مراجعه کننده در منطقه محروم شهر زنجان (شهرک وحدت) ویزیت شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =