چهار مدرسه خیری در مناطق سیلزده سیستان و بلوچستان ساخته می‌شود

زاهدان- ایرنا- سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: چهار مدرسه با ۱۸ کلاس درس به همت یکی از خیران و این نهاد در مناطق سیلزده جنوب استان ساخته می‌شود.

رضا سرحدی نیا روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نایب رییس جامعه خیران مدرسه ساز کشور پس از بازدید از مدارس سیلزده جنوب سیستان و بلوچستان ساخت این تعداد مدرسه را قبول کرد.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده این مدارس قرار است به صورت ۹ کلاسه در روستای رادودج دشتیاری، مدرسه سه کلاسه در روستای گزانی دشتیاری و دو مدرسه سه کلاسه در روستاهای نکوچ و لال محمد شهرستان دلگان ساخته شود.

سرپرست اداره‌کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: هر خیری که برای ساخت مدرسه قدم بر دارد سازمان نوسازی و تجهیز مدارس با وی مشارکت می‌کند.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با توجه به نرخ بالای موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب انجام گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
سرحدی نیا اظهار داشت: از مجموع ۱۸ هزار و ۹۵۴ کلاس درس در سیستان و بلوچستان، ۱۰ هزار و ۵۲۸ کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا، افزون‌بر ۷۲۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی۹۸-۹۹ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه با ۴۰ هزار فرهنگی سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =