تلاش آلیش‌کاران برای اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا

تهران- ایرنا- تیم ملی کشتی آلیش فروردین ماه به مسابقات قهرمانی آسیا در قرقیزستان اعزام می‌شود.

«فاطمه درخشانی» روز شنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهار داشت: مسابقات قهرمانی کشوری کشتی آلیش در یزد برگزار می‌شود. بتازگی بخشنامه این رقابت‌ها را اعلام کردیم تا استان‌ها فهرست کشتی‌گیران حاضر در این مسابقات را اعلام کنند. هنوز اسامی  و تعداد استان‌های شرکت کننده در قهرمانی کشور مشخص نشده است اما تخمین می‌زنیم که ۱۱۰ کشتی‌گیر در این مسابقات حضور یابند.

وی افزود: رقابت‌های قهرمانی کشوری جهت انتخابی تیم ملی برای حضور آلیش‌کاران در مسابقات قهرمانی کشتی آلیش آسیا برگزار می‌شود. این رقابت‌ها در فروردین ماه در قرقیزستان برپا خواهد شد. هنوز زمان دقیق برگزاری این مسابقات مشخص نشده است و تنها نامه‌ای را مبنی بر دعوت ایران به این رقابت‌ها دریافت کردیم. همچنین مسابقات قهرمانی کشوری هنوز در تقویم اتحادیه جهانی کشتی نرفته است.  

نایب رییس زنان فدراسیون کشتی عنوان کرد: این رقابت‌ها در رده بزرگسالان در ۲ رشته آزاد و کلاسیک آلیش برگزار می‌شود. در نظر داریم تا در مساقات قهرمانی آسیا در این ۲ رشته کشتی‌گیران را اعزام کنیم.

وی ادامه داد: از دیگر برنامه‌های ما برگزاری مسابقات قهرمانی کشوری برای کشتی کلاسیک است اما این رشته در سطح برون مرزی مسابقه‌ای ندارد.

مسابقات قهرمانی کشوری انتخابی تیم ملی کشتی آلیش زنان روزهای اول و دوم اسفند در یزد برگزار می‌شود.  

پیش از این تیم ملی کشتی آلیش زنان در در دی ماه موفق به کسب مقام قهرمانی در مسابقات جهانی کشتی آلیش در قزاقستان شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha