منطقه حفاظت شده باشگل در تاکستان ظرفیت گردشگری دارد

قزوین - ایرنا - فرماندار شهرستان تاکستان گفت: منطقه‌ حفاظت شده باشگل می‌تواند به عنوان یک ظرفیت گردشگری در جذب و رونق صنعت توریسم موثر باشد.

رضا طاهری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: منطقه حفاظت شده باشگل به لحاظ دارا بودن زیستگاه‌های طبیعی و دارا بودن تنوع حیات وحش می‌تواند به مکانی برای مقصد گردشگران تبدیل شود.

وی با بیان اینکه بخشداری ضیاء آباد هم اکنون پیگیر این موضوع است، اظهار داشت: باید تلاش کرد این ظرفیت گردشگری که تقریبا شبیه به سافاری پارک است، به محیط زیست و حیوانات محلی آسیبی وارد نکند.

طاهری سد نهب را از دیگر ظرفیت‌های گردشگری شهرستان تاکستان عنوان کرد و اظهار داشت: طرح سد نهب علاوه بر افزایش امکانات عمرانی می‌تواند با درختکاری مناسب و چشم انداز دریاچه مصنوعی به عنوان یک مقصد گردشگری مورد استقبال مسافران قرار گیرد.

فرماندار تاکستان پیش زمینه رونق گردشگری را در استان، توسعه اماکن اقامتگاهی دانست و گفت: هتل بغدادی در تاکستان، تنها هتل چهار ستاره در کل استان است که در آینده نزدیک افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

طاهری اضافه کرد: مهمانپذیر خورشید، روستای نمونه گردشگری تاکند و ظرفیت بوم گردی در بخش‌های تاکستان مانند ضیاء آباد و خرمدشت از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار دارد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: بر اساس کاوش‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرستان تاکستان از هفت هزار سال قدمت و تمدن برخوردار است و با داشتن راه آهن، آزادراه و موقعیت استراتژیک، ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد.

شهرستان تاکستان در فاصله ۶۵ کیلومتری از مرکز استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =