همه راه‌های کرمانشاه باز و تردد در آنها جریان دارد
عکس آرشیوی است

کرمانشاه- ایرنا- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمانشاه، با اشاره به بارش برف که از روز پنجشنبه در استان آغاز شده است، گفت: باوجود بارش برف هیچ گونه راه مسدود نداریم و اکنون همه راه‌های شهر و روستایی باز و تردد در آن‌ها جریان دارد.

فریبرز کرمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از آغاز فصل بارش عملیات راهداری زمستانی در قالب ۴۹ اکیپ راهداری و ۵۰۰ نفر راهدار و ۴۰۰ دستگاه ناوگان سنگین، نیمه سنگین و سبک در استان آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد.

او با بیان اینکه نیروهای راهداری اکنون در بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی مستقر هستند، گفت: عوامل راهداری به محض هرگونه بارش، ریزش و حادثه‌ای که منجر به تهدید جاده‌ها و بستن آن شود وارد میدان می‌شوند.

او با بیان اینکه از آغاز بارش ها تاکنون عوامل راهداری با تلاش شبانه روزی نگذاشته اند هیچ راهی در استان مسدود شود، اظهارداشت: تمام تلاش ما باز نگه داشتن راه های الی، فرعی و روستایی است و از همه عوامل، امکانات و تجهیزات استفاده می کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اعلام اینکه ۳۷ هزار تن شن و نمک خریداری شده و در کل راهدارخانه‌ها انبار شده است، گفت: در این مدت بیش از۷۸۰ تن شن و نمک در راه‌های استان مصرف شده است.

کرمی در ادامه با بیان اینکه ۴۶ راهدارخانه ثابت و سیار در استان به مردم خدمات ارایه می دهند، گفت: راهداری با وجود مشکلاتی از جمله کمبود ماشین آلات و تجهیزات از هیچ تلاشی برای ارایه خدمات به مردم در سطح جاده‌ها دریغ نمی کند.

وی به بستن راه ارتباطی پاوه به سروآباد در استان کردستان نیز اشاره کرد و افزود: این راه را از سه راهی شهدا به دلیل برفگیر بودن و نداشتن امنیت تردد بسته‌ایم.

او با اعلام اینکه امکان بازکردن این راه را داریم، افزود: امنیت مسافران برای ما در اولویت است و باتوجه به ارتفاع بالا و برفگیر بودن این راه احتمال ریزش بهمن در این مسیر وجود دارد و از این رو فعلا آن را بسته ایم.

وی از رانندگان خواست باتوجه به لغزندگی جاده ها در تردد از نقاط برفگیر و ارتفاعات نکات ایمنی را رعایت کنند.

براساس اعلام سازمان هواشناسی استان کرمانشاه سامانه‌ای بارشی که با ریزش هوای سرد و گاهی اوقات وزش باد نسبتاً شدید همراه است از روز جمعه وارد استان شده و تا بعدازظهر امروز (شنبه) سبب بارندگی، عمدتاً در منطقه اورامانات و نیمه جنوبی استان می شود. 

هواشناسی اعلام کرد: بارش به استثنای نواحی گرمسیری، در سایر نقاط به شکل برف است.

هواشناسی اعلام کرد: با خروج این سامانه، از بامداد روز یکشنبه تا صبح سه شنبه کاهش قابل ملاحظه دمای هوا، یخبندان (بویژه در طول شب و اوایل روز) و در برخی نقاط تشکیل مه، مهمترین پدیده های جوی در سطح استان خواهند بود.