۱۸ نفر در هند در قرنطینه ویروس کرونا قرار گرفتند

دهلی نو-ایرنا- مقامات هندی روز شنبه اعلام کردند که ۱۸ نفر از شهروندان این کشور که اخیرا از چین بازگشته‌اند و دارای علائم مشکوک به ویروس کرونا هستند در قرنطینه و نظارت ۲۴ ساعته قرار گرفته اند.

شبکه خبری «ان دی تی وی» روز شنبه گزارش داد: به گفته مقامات هندی این ۱۸  نفر در ۴ شهر این کشور از جمله حیدر آباد، مومبای و بنگلور تحت مراقبت قرار گرفته اند.
دکتر  امار  فاتل رییس مرکز نظارت بر ویروس کرونا در ایالت کرالا گفت: هفت نفر که به تازگی از چین به هند بازگشته‌اند دارای علائم ابتلا به این ویروس هستند و به عنوان اقدام پیشگیرانه آنها در قرنطینه قرار گرفته اند.
هند تاکنون ۲۰ هزار مسافر چین را تحت نظارت قرار داده است. از این میان ۸۰ نفر مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا یوده اند که نتیجه آزمایش آنها منفی اعلام شده است.
همزمان با افزایش تلفات بیماری ویروسی در چین (کرونا)، دولت هند اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر تمام مسافران که از چین به این کشور وارد می شوند را افزایش داده است و در سرتاسر این کشور اعلام آماده باش کرده است.
در حالی که هنوز درمانی برای ویروس ناشناخته ووهان در چین یافت نشده و شمار قربانیان این بیماری به ۴۱ کشته و ۱۲۰۰ مبتلا افزایش یافته است دولت چین امروز جمعه مجبور شد با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، راه های ورود و خروج ۸ شهر را ببندد.
این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا بیش از یک هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند به همین دلیل همه کسانی که با بیماران مبتلا به ویروس در ارتباط بوده اند فورا قرنطینه می شوند برای مثال پس از آنکه یک سالمند ۸۰ ساله مبتلا با خانواده و خویشاوندانش در ووهان ارتباط گرفت بیش از ۷۵ نفر این خانواده قرنطینه شدند.
تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =