محکومیت یک واحد تولیدی ایلام به پرداخت جریمه نقدی

ایلام- ایرنا- مدیرکل استاندارد ایلام گفت: واحد تولیدی خشکبار سارین در شهر ایلام به دلیل تولید و عرضه فرآورده مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت پروانه استاندارد محکوم به پرداخت جریمه نقدی شد.

مهناز همتی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود هشدارهای داده شده مبنی بر رعایت حقوق مصرف کنندگان و قوانین جاری سازمان ملی استاندارد ایران، این واحد تولیدی خشکبار به علت سوء استفاده از علامت استاندارد به صورت جعلی و سایر تخلفات قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

وی اظهار داشت: این واحد بسته بندی خشکبار به علت جعل نشان استاندارد بر روی بسته بندی های مشمول استاندارد، تولید، توزیع و فروش بدون داشتن پروانه کاربرد نشان استاندارد، به ۹۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه این احکام در راستای اجرای مواد قانونی و شکایت این اداره کل، توسط دادگاه کیفری صادر شده است، یادآور شد: محکومیت واحد تولیدی مذکور به دلیل جعل نشان استاندارد و تولید و عرضه فرآورده مشمول استاندارد اجباری بدون دریافت پروانه استاندارد بوده است.

همتی تاکید کرد: حفظ و صیانت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگانی که تمامی موازین قانونی را رعایت می کنند از وظایف سازمانی اداره کل استاندارد استان بوده و در این موارد هیچ قصوری پذیرفته شدنی نیست.

وی از شهروندان خواست تا هرگونه موارد نادرست و مشکوک در حوزه استاندارد را با شماره تلفن ۱۵۱۷ به اداره کل استاندارد استان اطلاع دهند.

۱۲۶ واحد تولیدی فعال زیر پوشش اداره کل استاندارد استان ایلام قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =