تعطیلی اسکله‌های گردشگری قشم به دلیل تلاطم دریا

قشم - ایرنا - ارتفاع موج دریا در شمال، جنوب و غرب قشم به سه پا رسیده است که این تلاطم باعث تعطیلی اسکله‌های گردشگری قشم شد.

رییس اداره بنادر و دریانوردی قشم روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بر این اساس از فعالیت شناورهای تفریحی در اسکله‌های کندالو و شیب دراز برای تردد به جزیره هنگام جلوگیری به عمل آمد.

علی اشتری با بیان اینکه تامین ایمنی در مسافرت‌های دریایی از جمله مهمترین اولویت‌های سازمان بنادر است، تصریح کرد: از مسافران و گردشگران درخواست می‌شود تا از تجمع در این بنادر خودداری کنند.

وی افزود: شدت بادهای جنوب غربی تا شمال غربی به 20 نات رسیده است و بیشینه وسعت دید ۱۰ کیلومتر است.

اشتری ادامه داد: با توجه به پیشبینی هواشناسی، امکان بازگشایی اسکله های گردشگری برای امروز وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تردد شناورهای مسافری در مسیر بندر شهید ذاکری به بندرعباس، هرمز و لارک و همچنین تردد لندینگ کرافت ها در مسیر بندرهای لافت-پُهل در حال انجام است.

هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =