تردد در خوش ییلاق و پارک ملی گلستان فقط با زنجیر چرخ ممکن است

گنبدکاووس - ایرنا - بارش برف که از بامداد امروز (شنبه) در مناطق کوهستانی شرق گلستان آغاز شده، کندی تردد در جاده‌های منطقه همچون خوش ییلاق و پارک ملی گلستان را بدنبال داشت بطوریکه هم اکنون حرکت فقط با زنجیرچرخ ممکن است.

روسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های مراوه تپه، کلاله، مینودشت و گالیکش و آزادشهر روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفتند که هم اکنون به دلیل بارش برف در مناطق و محورهای کوهستانی منطقه شرق گلستان، تردد وسایل نقلیه در این مناطق فقط با زنجیر چرخ امکان‌پذیر است.

روسای این ادارات همچنین افزودند که با تلاش تیم‌های راهدای و انجام برف‌روبی و شن‌پاشی محورهای کوهستانی، تمامی جاده‌های این مناطق باز است و رانندگانی که قصد عبور از این محورها بویژه جاده خوش ییلاق و جنگل گلستان را دارند، بایستی تجهیزات زمستانی بالاخص زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

جاده خوش ییلاق و جنگل گلستان از محورهای ترانزیتی و پرترافیک شرق گلستان به دو استان سمنان و خراسان شمالی محسوب می‌شوند.

قاسم دبوری فریمانی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کلاله اعلام کرد که هم اکنون عملیات برف‌روبی در ۱۳۰ کیلومتر از جاده‌های کوهستانی این شهرستان با ۱۱ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و برف‌روب درحال انجام بوده و تمامی جاده‌ها نیز باز است.

رمضانعلی میرزایی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مینودشت و گالیکش نیز با اشاره به بارش برف در مناطق کوهستانی این دو شهرستان که از بامداد امروز شنبه آغاز شده، به ایرنا گفت: تیم‌های راهداری بلافاصله پس از شروع بارش برف در جاده‌ها بویژه محور جنگل گلستان حضور یافته و درحال برف‌روبی هستند.

به گفته وی، تاکنون ارتفاع برف در برخی مناطق کوهستانی گالیکش و مینودشت از جمله "دوزین، قلعه قافه و جنگل گلستان" به ۵ تا ۱۰ سانتی متر رسیده و رانندگان عبوری باید برای عبور از جاده‌های کوهستانی بویژه جنگل گلستان حتما از زنجیر چرخ استفاده نمایند.

همچنین کریم زیتونلی، رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آزادشهر هم به ایرنا گفت: بارش خفیف برف در مناطق کوهستانی این شهرستان بویژه محور خوش ییلاق که از بامداد امروز آغاز شده، همراه با کولاک است و رانندگان عبوری باید ضمن استفاده از رنجیر چرخ، با احتیاط تردد کنند.

بارش برف در مناطق کوهستانی منطقه شرق گلستان همچنین سبب تعطیلی مدارس نوبت صبح و عصر شهرستان مراوه تپه در بخش گلیداغ و تعطیلی مدارس روستاهای "صالح آباد، کاظم خوجه، گونی لی، حاج حسن، یکه قوز علیا و سفلی، چارلجه، قویجق، قره آقاچ، قریی یسر پایین و بالا، قودنه بالا و پایین، قرانکی جنگل، یل چشمه پایین و بالا، یل چشمه جدید، زاو پایین و بالا، گرگان دوز، خوجه یاپاقی، توتلی تمک، کورلر، اولجنلی، دومانلی و سوار پایین، بالا و وسط" شهرستان کلاله در دو نوبت صبح و عصر شده است.

نیمی از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع در شرق این استان سکونت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =