۵ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83646657
۰ نفر

برچسب‌ها

 دانش آموزان البرز  راهی مناطق عملیاتی دفاع مقدس شدند

کرج - ایرنا- کاروان ۵۰۰ نفری دانش آموزان پسر استان البرز روز شنبه در آیینی راهی مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب کشور شد.

این دانش آموزان با ۱۲ دستگاه اتوبوس راهی مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس شدند.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش البرز به ایرنا گفت : کاروان های دانش آموزی استان البرز در بخش پسران از امروز تا ۲۷ بهمن ماه جاری به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس اعزام می شوند.

فرشته فهمیده افزود: در مجموع سه هزار و ۴۳۲ دانش آموز دوره دوم متوسطه در قالب ۱۱ کاروان از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید می کنند.

وی ازاعزام کاروان های راهیان نور به عنوان یک حرکت نمادین در تداعی خاطرات و حماسه آفرینی رزمندگان و شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس در اذهان عمومی یاد کرد و گفت : ا جرای این برنامه مهم ملی به هر ایرانی یادآوری می کند که امنیت و آرامش جامعه سلامی ایران و جایگاه رفیع کشور در دنیا حاصل ایثار عزیزانی است که جانشان را فدای دین، انقلاب، وطن و ولایت کردند.
معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل آموزش و پرورش البرزخاطرنشان کرد: در سفر راهیان نور حقیقت‌ها و واقعیت‌های عملیات‌های جنگی دفاع مقدس برای دانش آموزان تبیین می شود.
وی یادآورشد: لازم است دانش آموزان با اسطوره‌ها، افراد برجسته و نقش آفرین خود و عملیاتی که در زمان جنگ عهده دار بوده اند از طریق راهیان نور آشنایی پیدا کنند.
وی ادامه داد: هرساله میلیون‌ها نفر درقالب کاروان راهیان نوربه ویژه دانش آموزان ودانشجویان از مناطق عملیات جنگی دوران دفاع مقدس دیدن می‌کنند و از نزدیک با فرهنگ شهدا آشنا می‌شوند.

فهمیده اضافه کرد: توزیع بسته های فرهنگی، برگزاری دعای کمیل، زیارت عاشورا و اقامه نماز جماعت از مهمترین برنامه های فرهنگی در اردوهای راهیان نور دانش آموزی است.
 دانش‌آموزان همواره به عنوان یکی از اصلی‌ترین گروه‌های سرمایه انسانی کشور مطرح هستند و تلاش شده تا با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری مفاهیم حوزه انقلاب و دفاع مقدس به این افراد ارائه شود.
 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: هر ساله طرح راهیان نور به عنوان یک طرح اردویی با مشارکت بسیج دانش‌آموزی و آموزش و پرورش در کشور اجرایی می‌شود.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =