تردد کشنده‌ها در ۳ محور خراسان شمالی ممنوع شد

بجنورد- ایرنا- رییس پلیس راه خراسان شمالی گفت: بارش برف و لغزندگی سطح جاده‌ها موجب ممنوع شدن تردد کشنده‌ها در سه محور اصلی این استان واقع در شمال شرق کشور تا اطلاع بعدی شده است.

سرهنگ علیرضا حسین زاده روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به بارش برف، برای تامین و ارتقای ایمنی سطح جاده ها، تردد کشنده در محور بجنورد- آشخانه، بجنورد-اسفراین و محور راز در محدوده تنگه ترکمن و تخته باغلق،  ممنوع است.

وی افزود: تردد خودروها در گردنه امین الله در مسیر بجنورد-آشخانه و نیز در دو راهی تا تخته باغلق با زنجیرچرخ میسر است.  

سرهنگ حسین زاده گفت: رانندگان عبوری از جاده بجنورد-شیروان در محدوده کارخانه قند، با مه غلیظ و کاهش دید افقی روبه رو هستند.

وی گفت: بارش باران و برف به صورت پراکنده، سطح جاده های استان را لغزنده کرده است از این رو به رانندگان توصیه می شود با احتیاط برانند.

رییس پلیس راه خراسان شمالی گفت: رانندگان از سفرهای غیرضرور اجتناب کرده و در صورت اقدام به سفر، از سالم بودن خودرو اطمینان حاصل کرده و تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.  

هواشناسی خراسان شمالی هم اعلام کرده است که سامانه بارشی در استان تا امشب فعال است که در پاره ای نقاط سبب وزش باد نسبتاً شدید، بارش باران و برف و در ارتفاعات کولاک برف و مه می شود.

با خروج این سامانه،  مردم استان کاهش چهار تا ۶ درجه ای دما را تجربه می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =