جلوه‌های ویژه دیدارهای نهایی جام تختی در شیراز

شیراز-ایرنا- دیدارهای پایانی پیکارهای بین‌المللی کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی شامگاه جمعه درسالن شهید دستغیب شیراز جلوه های ویژه ای به دنبال داشت و تماشاگران شیرازی سنگ تمام گذاشتند.

این مسابقات به مدت ۲ روز و با شرکت ۱۱۶ کشتی گیر داخلی و خارجی برگزار شد.

سالن ورزشگاه شهید دستغیب مملو از تماشاگر شد و در حالی که هنوز چند وزن از دیدار های نهایی باقی مانده بود، درهای سالن بسته شد.

تماشاگران شیرازی با زدن بوق و طبل، شور و هیجانی خاصی به ورزشگاه دادند بود، و در حوالی محل برگزاری مسابقات بازار فروش بوق و پرچم ایران داغ بود.

خبرنگاران شیرازی غریبه در شهر خود

در حالی که پیش از شروع مسابقات مدیر کل ورزش و جوانان فارس در یک کنفرانس خبری به هیات کشتی این استان  تاکید کرده بود که کارت خبرنگاران شیرازی صادر شود اما این امر محقق نشد و خبرنگاران فارسی در شهر خودشان غریبه بودند.

تنها سه نفر از خبرنگاران شیرازی آن هم بدون کارت از صدا و سیما فارس، کیهان ورزشی و ایرنا در جایگاه خبرنگاران که به اشغال تماشاگران در آمده بود، حضور داشتند.

کنار تشک محل برگزاری مسابقات مملو از جمعیتی بود که کارت بر گردن داشتند. طوری که گوینده ورزشگاه، چندین بار اعلام کرد که کنار تشک را ترک کنند.

گفته شد که ۱۲۰ کارت از سوی فدراسیون برای عوامل برگزار کننده صادر شده است  اما در این بین  خبرنگاران شیرازی سهمیه ای نداشتند.

فارس سربلند از میزبانی

فارسی ها باز هم نشان دادند که توان برگزاری مسابقات بین المللی را دارند، اما کمبود سالنی که بتواند پذیرای بیشتر علاقه مند باشد به شدت احساس شد و می طلبد که سالن ۶ هزاره شیراز هر چهزودتر به بهره برداری برسد.

  نیروهای انتظامی و امنیتی طی برگزاری مسابقات امنیت خوبی برقرار کردند و تیم های خارجی به راحتی در ورزشگاه و همچنین در شهر حضور یافتند.

تندیس نمادین آرامگاه کوروش از سوی اداره ورزش و جوانان شهرستان پاسارگاد به تمام شرکت کنندگان اهدا شد.

از امید نوروزی، قاسم رضایی، حمید سوریان که مدال طلای المپیک کسب کرده بودند، محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران ، نماینده فدراسیون جهانی و عباس شجاعی داور بین المللی کشتی استان فارس که با بیماری دسته و پنجه نرم می کند، با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

در آیین پایانی این مسابقات و با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس، طی مراسم زیبایی مدال و جام قهرمانی اهدا شد. 

سرانجام این مسابقات با قهرمانی تیم ایران پایان یافت، تیم های  ارمنستان و تاجیکستان نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

کشور ارمنستان  با ۱۰ کشتی گیر ، ایران با ۹۷، قزاقستان، قرقیزستان و روسیه با ۲ کشتی گیر و تاجیکستان هم با سه ورزشکار در این مسابقات حضور داشتند..

کشتی گیرانی از کشورهای ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه و تاجیکستان به همراه کشتی‌گیران کشورمان در این رقابت ها به روی تشک رفتند.

چهلمین دوره رقابت های کشتی فرنگی جام جهان پهلوان تختی  روز های سوم و چهارم بهمن ماه در سالن شهید آیت الله دستغیب برگزار شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =