۴ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83646428
۰ نفر

برچسب‌ها

استفاده از دوربین‌های جاسوسی شناسایی چهره در لندن

لندن – ایرنا – پلیس لندن روز جمعه برای اولین بار، استفاده از دوربین‌های مدار بسته با قابلیت شناسایی چهره افراد را تایید کرد.

این دوربین‌ها برای پنج تا شش ساعت در طول روز فعال شده تا تردد افراد متخلف را در سطح شهر رصد کند. پلیس ادعا می کند که این اقدام به شناسایی ۷۰ درصد از افراد مظنون کمک کرده است.

با این حال پویش‌های حقوق بشری و مدافع حریم خصوصی هشدار داده‌اند که اقدام پلیس تهدیدی علیه آزادی‌های مدنی و حقوق شهروندی به‌شمار می رود.  

بر اساس اعلام متروپلیتین، دوربین‌ها در سطح شهر با علامت‌هایی مشخص شده و تنها مناطق کوچکی را شامل می‌شود. همچنین قرار است جزوه هایی درباره نحوه عملکرد دوربین‌ها توسط پلیس توزیع شود.

«نیک اف‌گریو» معاون رییس پلیس لندن می‌گوید که این نهاد وظیفه دارد تا برای حفاظت از مردم، از فناوری‌های جدید بهره ببرد. وی افزود؛ این سامانه همچنین می‌تواند به پیدا کردن افراد گم شده مانند کودکان و بیماران مبتلا به فراموشی کمک‌ کند.

نتیجه تحقیقات مستقل نشان می‌دهد که نرم افزار این دوربین‌ها دقت لازم را برای شناسایی افراد غیر سفید پوست نداشته و اغلب اقلیت‌های قومی را اشتباه شناسایی می‌کند.  

دیده‌بان «بیگ‌برادر» اقدام پلیس لندن را نماد توسعه بیش از اندازه جاسوسی و تهدیدی علیه آزادی‌های مدنی در سطح کشور توصیف کرده است.

نهاد ناظر بر حفاظت از داده‌های انگلیس موسوم به کمیسیون اطلاعات هم نسبت دسترسی شرکت سازنده نرم افزار دوربین ها موسوم به آرگنت، به اطلاعات محرمانه افراد هشدار داده و می گوید که این فناوری تهدیدی است که بایستی همه را نگران کند.

یک شهروند انگلیسی ساکن ولز، پلیس این منطقه را به دلیل استفاده از این فناوری در سال ۲۰۱۷ به دادگاه کشانده است. بر اساس دادخواست ادوارد بریجز، پلیس این منطقه با اسکن چهره او در خیابانی در شهر کاردیف و پس از آن در تظاهرات اعتراضی علیه معاملات تسلیحاتی انگلیس، قوانین حقوق بشری را نقض کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =