تظاهرات بزرگ عراقی‌ها به روایت رسانه انگلیسی

تهران-ایرنا- شبکه خبری بی‌بی‌سی نوشت: جمعیت بزرگی از مردم با حضور در خیابان های بغداد پایتخت عراق خواستار خارج شدن نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.

این رسانه نوشت: مقتدی صدر روحانی قدرتمند شیعه پیش تر از مردم خواسته بود حضور میلیونی در تظاهرات روز جمعه داشته باشند که در نزدیک سفارت آمریکا در پایتخت عراق برگزار می شود.

این رسانه با اشاره به نقش آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی نوشت، این ترور به تنش ها دامن زد.

بی بی سی افزود: تظاهرات کنندگان در ساعات اولیه روز جمعه در مرکز بغداد گردهم آمدند و ساعتها بعد این منطقه از جمعیت پر شد. بسیاری از آنها پرچم عراق و پلاکاردهایی در محکومیت حضور نظامی آمریکا در عراق در دست داشتند.

بی بی سی نوشت: اوایل ماه جاری نمایندگان مجلس عراق قطعنامه غیرالزام آوری را صادر کردند و از نیروهای خارجی خواستند کشورشان را ترک کنند. حدود ۵ هزار سرباز آمریکا به عنوان بخشی از ائتلاف ضد داعش در عراق حضور دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از بغداد، مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در پیامی که امروز در اجتماع میلیونی تظاهرکنندگان در بغداد قرائت شد، تاکید کرد که تمامی راهکار های سیاسی، اقتصادی و مردمی برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق در پیش گرفته خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =