امام جمعه تبریز بر تقوای انتخاباتی تاکید کرد

تبریز- ایرنا - نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز وحدت و اتحاد را نیاز مبرم کنونی کشور در آستانه انتخابات مجلس دانست و بر تقوای انتخاباتی تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز یکی از مصادیق تقوا را تقوای انتخابات دانست و گفت: به خاطر اینکه فردی برنده شود نباید دیگری را تخطئه کند بلکه بهترین تبلیغ این است که فرد خودش و عملکرد خودش را تبلیغ کند.

وی اظهار کرد: دشمن به دنبال ایجاد اختلاف بین مردم و مسوولان است آنها در تلاش هستند تا دستاوردهای نظام در تشییع جنازه سردار سلیمانی و سیلی سپاه به آمریکا را کمرنگ جلوه دهد.

وی با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی جامعه بیش از گذشته نیاز به وحدت و همدلی دارد خاطرنشان کرد اختلاف انداختن بین مردم و مسوولان از سوی هر کسی کاری ناپسند است و در آستانه انتخابات ما باید اتحاد و همدلی خود را بیش از پیش تقویت کنیم.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی باید به مانوری برای اتحاد همدلی مردم تبدیل شود، گفت بنابراین ممکن است ما نسبت به افراد انتقاد داشته باشیم اما نباید طوری رفتار کنیم که دشمنان شاد و خوشحال شوند و گمان کنند ما به جان هم افتاده ایم.

حجت الاسلام آل هاشم خاطرنشان کرد همچنان که در مناسبت های مختلف مردم آذربایجان و تبریز همیشه پیشگام بوده اند امیدواریم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و نیز در انتخابات مجلس شورای اسلامی حضوری با شکوه و محکم داشته باشند تا بار دیگر اقتدار ایران و ایرانی به جهانیان ثابت شود.

امام جمعه تبریز با اشاره به شاخص‌های نماینده برتر ;ساده زیستی, انقلابی بودن و با مردم صمیمی بودن را از جمله مصادیق نماینده برتر اعلام کرد و گفت: کسی را انتخاب کنید که به درد مردم بخورد کسی که از فساد دور بوده و به دنبال اشرافی‌گری نباشد بلکه به اسلام و انقلاب پایبند باشد و همچنین مرز او با دشمن مشخص باشد.

آل هاشم با بیان اینکه در ایام انتخابات برخی از کاندیداها پوستر های بسیار بزرگ و چند میلیونی چاپ می‌کنند که در شان جمهوری اسلامی نیست گفت: مشکلی با تبلیغات نداریم اما امسال به دلیل گرانی کاغذ کتاب‌های درسی دانش آموزان با وقفه به دست دانش‌آموزان رسید .

وی خاطرنشان کرد: مشکل مردم چاپ پوستر های رنگی نیست بلکه مشکل مردم و جوانان اشتغال و بیکاری است که با آن دست و پنجه نرم می کنند .

آل هاشم افزود: مشکل جامعه کاهش سن فساد اخلاقی، مصرف مواد مخدر و تعطیلی کارخانه هاست که باید نمایندگان مشکلات را شناخته و نسبت به رفع آن‌ها راهکار و برنامه ارائه دهند.

امام جمعه تبریز با اشاره به مناسبت های هفته حضور رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه هفته گذشته را یک روز تاریخی در  تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: برگزاری نماز جمعه تهران توسط رهبر معظم انقلاب بعد از ۸ سال و همچنین بعد از دوهفته حوادث پرماجرا اتفاق بسیار خوشایند و به جایی بود و حضور میلیونی مردم در نماز جمعه نیز بر عظمت نماز جمعه افزود.

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: جلسه استیضاح رییس جمهور آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا که دموکرات ها اکثریت را دارند یک رسوایی برای ترامپ و آمریکا است.

امام جمعه تبریز افزود استیضاح ترامپ نشان داد مقام های آمریکا حتی به رقبای داخلی خودشان هم رحم نمی کنند و این امر نشان‌دهنده این است که سیاستمداران آمریکایی قابل اعتماد نیستند و نمی توان روی حرف آنها حساب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =