اخراج آمریکایی‌ها از عراق با اتحاد مردم این کشور امکان پذیر است

مراغه - ایرنا - عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: مدت ۱۶ سال است که آمریکایی‌ها با ورود به عراق و ایجاد پایگاه های مختلف نظامی این کشور را اشغال کرده اند و امروز تنها با اتحاد مردم عراق اخراج آمریکایی‌ها از این کشور امکان پذیر است.

آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه‌های نماز جمعه مراغه افزود: از صبح امروز میلیون ها نفر در عراق دست به تظاهرات ضد آمریکایی زدند و این نشان از اتحاد و همدلی مردم این کشور از تمامی احزاب، مذهب ها و اقوام را دارد.
وی گفت: به برکت خون شهدا و به خصوص سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی امروز نه تنها مردم و کشورهای منطقه، بلکه تمامی دنیا آمریکا را کشوری تروریست می داند.
وی ادامه داد: جریان های اخیر مردم منطقه و دنیا را نسبت به حرکات و اقدامات آمریکا آگاه تر ساخت و با اخراج آمریکایی ها از عراق دیگر آن ها در هیچ یک از کشورهای منطقه جایگاهی ندارد.
آیت الله پورمحمدی خاطرنشان کرد: بعد از اتفاقات اخیر عربستان و اربابانش با واسطه گری برخی کشورهای منطقه به دنبال برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی ایران هستند و این نشان از اقتدار جمهوری اسلامی و مردم ایران عزیز است.
وی گفت: آمریکا با اشغال عراق نشان داده است که هیچ ارزشی برای استقلال و حاکمیت مردم این کشور قائل نیست و مردم و مسوولان عراقی امروز با اتحاد مثال زدنی خواستار اخراج آمریکایی ها از کشورشان هستند.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =